Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Serena Williamsová sa po troch rokoch priblížila k postu jednotky

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 12. feb 2013 o 11:44

Ak uhrá Američanka na turnaji v Dauhá semifinále, vráti sa po troch rokoch na prvé miesto rebríčka WTA.

DAUHA.- Američanka Serena Williamsová sa počas tohto týždňa môže na turnaji WTA v katarskej Dauhe prvý raz od októbra 2010 prebojovať na čelo svetového rebríčka tenistiek.

Vlastnými silami bez ohľadu na iné výsledky si to zabezpečí prípadným postupom do semifinále, od ktorého ju delia tri úspechy, keďže ako dvojka "pavúka" mala na úvod voľno. V utorok bude v 2. kole čeliť ruskej "lucky loserke" z kvalifikácie Darii Gavrilovovej. V tejto štvrtine žrebu sú nasadenými hráčkami aj Češka Petra Kvitová, Ruska Naďa Petrovová a Talianka Roberta Vinciová.

Ak sa 31-ročná mladšia zo sestier Williamsových dostane k 18. februáru na čelo renkingu, bude historicky najstaršia na vrchole. Dosiaľ v tomto smere vedie jej krajanka Chris Evertová od sezóny 1985. "Bol by to skvelý pocit. Pochopiteľne, túžim to dosiahnuť, ale prahnem aj po iných veciach," cituje S. Williamsovú internetová stránka Tenisovej asociácie žien (WTA).

Bieloruská obhajkyňa titulu na Blízkom východe a zároveň líderka počítačového poradia Viktoria Azarenková potrebuje aj v prípade zlyhania Američanky pred semifinálovou fázou minimálne prienik do finále, ak chce zotrvať na čele poradia. "Pre mňa je to motivácia navyše. Pôsobenie v takto vyrovnanej ére povzbudzuje súťaživosť hráčok. Je veľa dievčat, ktoré sa derú nahor. Naozaj môžeme registrovať progres ženského odvetvia, je to nadchýnajúce," skonštatovala Azarenková.

Šancu stať sa znova jednotkou má aj teraz tretia Maria Šarapovová. Ruska naposledy bola na čele po vlaňajšom parížskom Roland Garros a je pred ňou imperatív získať v Dauhe trofej, pričom by sa musela dočkať aj priaznivých ďalších výsledkov zápasov na tomto podujatí. "Myslím si, že napriek tejto situácii sa všetky koncentrujeme vždy iba na najbližší krok. Prepočtových variácií je momentálne toľko, že by bolo fakt prináročné nosiť ich v hlave," podotkla Šarapovová.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články