Tehotná vyhrala grandslam. Šampiónka sa bojí o detstvo svojej dcéry

Serena Williamsová.
Serena Williamsová. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|21. sep 2017 o 13:25

Americká tenistka nedávno porodila dcéru Alexis Olympiu Ohanian Jr.

BRATISLAVA. Bola už tehotná, keď v tomto roku vyhrala Australian Open. Americká tenistka Serena Williamsová na začiatku septembra porodila dcéru Alexis Olympiu Ohanian Jr. Otcom dieťaťa je Alexis Ohanian, zakladateľ sociálnej siete Reddit.

Bývalá svetová jednotka priznala, že dieťa zdedilo fyzické črty po nej. Vo svojom príspevku, ktorý zverejnila práve na Reddite, si zaspomínala na svoje detstvo a to, čím si musela prejsť. Zároveň v ňom poďakovala svojej matke Oracene Price.

"Pozerám sa na moju dcéru a má moje ruky a nohy. Má rovnako silné, svalnaté a senzačné ruky a telo. Neviem, ako budem reagovať, ak by mala prejsť tým, čím som prechádzala ja od svojich pätnástich rokov až doteraz," priznala Williamsová.

"Prezývali ma mužom, pretože som vyzerala silnejšie. Hovorili, že dopujem, a že nepatrím do ženského športu, ale do mužského. A to všetko iba preto, lebo vyzerám oproti mnohým iným ženám silnejšie," prezradila.

"Mama, nechápem ako si si poradila s každým novinárom, kritikom či neprajníkom. Som hrdá, že sme im ukázali, ako môžu niektoré ženy vyzerať," doplnila.

Serena Williamsová, držiteľka 23 grandslamových titulov, už skôr uviedla, že do súťažného diania sa vráti už v budúcom roku.

Igor Dopirák
Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.
Nachádzate sa tu: