Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Serena Williamsová odhalila novinárom svoje zvláštne vnútro

(Autor: SITA/AP)
SITA|30. máj 2013 o 08:03

Summer je jej asistentka. Psycho Serenu už dlho nevidela. Lapuanda nemá povolenie vychádzať von.

PARÍŽ. Americká tenistka Serena Williamsová sa v dokumentárnom filme priznala k bohatému vnútornému životu a po stredajšom postupe do 3. kola Roland Garros v Paríži pristúpila na prekáranie o pomenovaných alternatívnych osobnostiach.

"Summer je moja asistentka. Veľmi efektívna, neuveriteľná. Rada organizuje a je úžasná. Mám ju rada. Na Megan si spomínam, hoci som ju vytesnila. Bola zlým dievčaťom a zišla mi z očí," vyhlásila líderka svetového rebríčka.

V rámci tohto bizarného panoptika priblížila aj pozíciu 'Psycho Sereny': "Takisto som ju už dlho nevidela. Snažím sa zachovať si od nej odstup. Na kurte sa správa bláznivo a naozaj tvrdo bojuje, ale občas zachádza priďaleko."

Lapuanda nemá povolenie vychádzať von

Keď sa do debaty dostala Lapuanda, Serena so smiechom vyhŕkla: "Nemá povolenie vychádzať von. Je v podmienke. Nepovažujem ju pritom za hrubú, ale priamu, úprimnú. Určite by ste netúžili skrížiť jej cestu. Vtedy totiž vybuchne. Nehovorím s ňou nejako často. Máme tendenciu vyhýbať sa jej - je fanatická."

Mladšia zo sestier Williamsových sa predviedla v horšom svetle najmä počas semifinále newyorských US Open 2009 proti Belgičanke Kim Clijstersovej, keď sa vyhrážala čiarovej rozhodkyni.

Tridsaťjedenročná držiteľka 15 singlových grandslamových titulov vysvetlila aj to, prečo si na vrcholné podujatie vo francúzskej metropole zvlášť starostlivo vyberá športový úbor.

"Mám vždy pocit, že pre Paríž musím vyrukovať s tým najlepším na seba. Možno to súvisí s povesťou hlavného mesta módy a štýlu. Vždy tu chcem vyzerať dobre, keď už sa nezvyknem zdržať na dvorci nejako dlho," podotkla Serena. Vlani prehrala už v 1. kole s domácou Virginie Razzanovou.

Sestry nenastúpili vo štvorhre

Sestry Venus a Serena Williamsové sa odhlásili zo štvorhry na Roland Garros bez toho, aby v Paríži spoločne odohrali jediný zápas. Nevyužijú teda voľnú kartu, ktorú im organizátori udelili.

Ich súperky Alla Kudriavcevová a Anastasia Rodionovová tak postúpili bez boja do druhého kola.

Venus sa vo dvojhre porúčala už v prvom kole, keď prehrala trojsetovú bitku s Poľkou Urszulou Radwanskou. Po zápase sa sťažovala na bolesti chrbta.

Serena ako jednotka pavúka zatiaľ hladko prekonala dve prekážky a v 3. kole ju čaká Rumunka Sorana Cirsteová.

Spoločne majú na konte trinásť grandslamových trofejí vo štvorhre, antukový Paríž si podmanili v rokoch 1999 a 2010.

Súvisiace články