Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Serena sa ospravedlnila za reči o znásilnenej dievčine

Serena v januári na tlačovke pred Australian Open v Melbourne vyriekla nešťastnú vetu, že by sa sama do takej situácie ako obeť znásilnenia nedostala. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. jún 2013 o 08:27

Svoje výroky označila za niečo, čo "vraj povedala", zároveň sa ospravedlnila za to, čo jej vložil do úst časopis Rolling Stone.

NEW YORK. Americká tenistka Serena Williamsová sa ospravedlnila za svoje vyhlásenia, v ktorých nepreukázala veľa pochopenia pre obeť znásilnenia v Steubenville.

K prípadu, ktorý stále rezonuje v USA, jednotka svetového rebríčka totiž vtedy poznamenala, že sa síce nechce dotknúť 16-ročnej dievčiny, ale sama by sa vraj v podobnej situácii nemohla ocitnúť.

V stredajšom komuniké označila Williamsová svoje výroky za niečo, čo "vraj povedala", zároveň sa ospravedlnila za to, čo jej vložil do úst časopis Rolling Stone.

Serena kontaktovala aj rodinu

"To, čo sa v Steubenville stalo, bol pre mňa veľký šok, bola som veľmi smutná. Byť znásilneným, ešte aj v takom nízkom veku, je veľkou tragédiou. A to pre obe rodiny - pre blízkych obete i útočníkov," uviedla mladšia z tenisového dua Williiamsových.

Serena kontaktovala aj rodinu znásilnenej dievčiny, aby im vysvetlila celú situáciu.

Čo sa stalo v auguste 2012:

Dvaja hráči stredoškolského tímu amerického futbalu v Steubenville v štáte Ohio minulý rok v auguste znásilnili dievča, ktoré bolo pod silným vplyvom alkoholu a na nič si nepamätalo.

V marci šestnásťročných mladíkov odsúdili, Ma'lik Richmond dostal trest jeden rok odňatia slobody v zariadení pre delikventov do 21 rokov, Trentovi Maysovi pridali jeden rok za to, že obeť odfotil a snímky zverejnil na sociálnych sieťach.

Šestnásťnásobná grandslamová šampiónka Serena Williamsová sa k záležitosti vyjadrila pre časopis Rolling Stone pred odletom do Londýna na medzinárodné otvorené majstrovstvá Anglicka vo Wimbledone, kde bude obhajovať vlaňajší titul.

Súvisiace články