Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Dobrá, ale krátka sezóna. Schmiedlová sa vracia po zranení

Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR)
SITA|25. nov 2019 o 12:56

Slovenskú tenistku pribrzdilo v rozlete zranenie kolena už v júni.

BRATISLAVA. Sezónu 2019 začala finálovou účasťou v austrálskom Hobarte, na prestížnom turnaji WTA v Madride si pripísala cenný skalp Belgičanky Elise Mertensovej a tiež nebola ďaleko od toho, aby na Roland Garros senzačne zdolala vtedajšiu svetovú jednotku Naomi Osakovú.

Zranenenie a koniec v polovici sezóny

Slovenskú tenistku Annu Karolínu Schmiedlovú však následne pribrzdilo v rozlete zranenie kolena, pre ktoré musela predčasne ukončiť sezónu už po grandslamovom Wimbledone.

"Nebola to zlá, ale krátka sezóna. Pol roka som bola doma a už si skoro ani nepamätám, kedy som naposledy hrala. Pre zranenie som sa spočiatku vôbec nemohla hýbať, potom som trochu behala, robila nejaké cvičenia a až nedávno som začala opäť hrať tenis. Tomu som musela prispôsobiť aj prípravu na ďalšiu sezónu. Mám za sebou kondičnú prípravu a už pomaly začínam hrať zápasy. Verím, že mi to pomôže," skonštatovala Schmiedlová.

Pamätný zápas proti Osakovej

Z pohľadu 25-ročnej tenistky bol jedným z míľnikov jej sezóny zápas na parížskej antuke proti Naomi Osakovej. Slovenka v ňom za stavu 6:0, 5:4 podávala na víťazstvo, ale napokon do druhého kola neprenikla. "

Na ten zápas nikdy nezabudnem. Bol veľmi emocionálny a jeden z najťažších, aký som kedy odohrala. Mala som malé očakávania a obrovský rešpekt. Proti takej hráčke som dovtedy nehrala. Rada však hrám v Paríži, uvedomila som si, že sa s ňou dá hrať a možno keby som nemala práve taký veľký rešpekt, tak by som ten zápas zvládla," uviedla košická rodáčka.

Pomôže nový tréner aj chránený renking

Do novej sezóny vstúpi Schmiedlová s trénerom Petrom Huberom, ktorý predtým viedol inú slovenskú tenistku Magdalénu Rybárikovú.

Snom víťazky troch turnajov na okruhu WTA je opäť nazrieť do elitnej päťdesiatky a tiež sa predstaviť pod piatimi olympijskými kruhmi.

"Olympiáda je veľká motivácia. Do Ria som sa kvalifikovala ako jedna z prvých, teraz je situácia iná. Mám o polovicu menej času než ostatné hráčky, keďže som dlho nehrala. Samozrejme, všetko sa dá, no potrebujem hrať dobre. V úvode roka mám chránený renking, takže budem hrať aj na Australian Open. Sama som zvedavá, ako to dopadne," skonštatovala fedcupová reprezentantka SR.

Dobrá kamarátka s Kužmovou

Napriek spomenutému rýchlemu koncu sezóny sa Anna Karolína Schmiedlová umiestnila v prestížnej ankete Tenista roka na druhom mieste, keď ju v hlasovaní odbornej verejnosti preskočila iba Viktória Kužmová.

Obe sú dobré kamarátky, a tak o žiadnej rivalite nemôže byť ani reči.

"Veľmi som jej to priala a rada som ju prišla povzbudiť. Neberiem ju ako konkurenciu, ale rada by som ešte niekedy bola na tom pódiu a získala túto cenu. Zažila som to v roku 2016 a bol to krásny pocit," dodala bývala 26. hráčka rebríčka WTA.

Súvisiace články