Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Schmiedlová prehrala v semifinále, ale prvý raz bude v Top 30

Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 26. sep 2015 o 07:12

Slovenská tenistka si v Soule zahrala v najlepšej štvorke už na šiestom turnaji v tejto sezóne.

SOUL. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová si nezahrá finále na turnaji WTA v Soule s dotáciou 500-tisíc dolárov.

V semifinále nestačila na bieloruskú kvalifikantku Alexandru Sasnovičovú a podľahla jej v troch setoch 6:3, 3:6, 3:6.

Schmiedlová v ňom až šesťkrát prehrala svoje podanie, z toho trikrát v treťom sete. Pred týmto zápasom 21-ročná Košičanka zvládla na turnaji tri trojsetové duely, štvrtýkrát už úspešná nebola.

Bude v tridsiatke

"Nebol to môj najlepší výkon, spravila som veľa nevynútených chýb, taký blbý deň. Mala som asi tento zápas vyhrať , ale súperka hrala rýchlo a nepríjemne," povedala Schmiedlová.

"Svoje mohla zohrať aj únava, bola som trošku bez energie a ku koncu zápasu aj odovzdaná. Na konci sezóny je každý turnaj ťažký, ale bojovala som. Na turnaji s dotáciou 500-tisíc som predtým v semifinále nikdy nebola. V Soule som zdolala tri silné hráčky a hrala som výborne," doplnila.

Schmiedlová si zo Soulu odnáša prémiu 29 270 dolárov a 110 bodov do rebríčka. Tento týždeň figuruje na 31. mieste vo svetovom renkingu, čo znamená jej osobný rekord. Už teraz je isté, že v pondelok si ho ešte vylepší - premiérovo vo svojej kariére sa ocitne v Top 30.

Úžasná sezóna

"Rebríček nesledujem dovtedy, kým nie je v pondelok nová verzia. Ani som nevedela, že už budem v najlepšej tridsiatke. Samozrejme, veľmi sa z toho teším, je to úžasné. Tešila som sa už vtedy, keď som sa dostala prvýkrát do päťdesiatky či štyridsiatky, celá sezóna je pre mňa úžasná," reagovala Schmiedlová.

Zverenkyňa Milana Martinca má v tomto roku skvelú fazónu. Vyhrala turnaje v Katoviciach a Bukurešti, vo finále bola v Riu de Janeiro a do semifinále sa prebojovala aj v Marrákeši a Bad Gasteine. V Soule si teda zahrala v najlepšej štvorke už na šiestom turnaji v tejto sezóne.

Najbližšie ju čakajú turnaje vo Wu-chane a Pekingu, po návrate do Európy zase Linz a Moskva.

Semifinále

Alexandra Sasnovičová (Biel.) - Karolína Schmiedlová (SR-2) 3:6, 6:3, 6:3 za 113 minút

Irina Beguová (1-Rum.) - Alison Van Uytvancková (8-Belg.) 6:0, 6:2

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články