Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Šatan: Rusko je istejšia cesta na svetový šampionát

Miroslav Šatan. (Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič|10. jan 2011 o 19:30

Ruská Kontinentálna hokejová liga je bohatšia o ďalšieho víťaza Stanleyho pohára i majstra sveta. Do Dinama Moskva prestúpil MIROSLAV ŠATAN (36).

Nie je vám ľúto za zámorskou NHL, kde ste odohrali len v základnej časti 1050 zápasov?

„Už nie. Rokovania sa vliekli. Podvedome som cítil, že bude psychicky náročné znovu nabehnúť do koridorového hokeja na úzkych klziskách. Bolo toho dosť."

Prevážil u vás motív istejšej cesty na svetový šampionát?

„Áno. Keby som hral v NHL, musel aj chcel by som naplno bojovať o postup v play off čo najďalej. Teda ísť aj proti túžbe zahrať si na poslednom šampionáte. Prestupom do Ruska mi odpadla dilema."

Neobávate sa nového cudzojazyčného prostredia? Máte za sebou svetové šampionáty v Petrohrade 2000 a v Moskve 2007, ale predsa.

„Ruštinu som sa predsa riadne učil na gymnáziu v Topoľčanoch. Spomínam si, že strava počas šampionátov mi v Rusku chutila, chlapci skôr frflali na hotelové jedlo v severských krajinách."

Udržali ste si aj po sviatkoch stabilnú hmotnosť 88 kilogramov?

„Presne toľko mám posledných pätnásť rokov. Očakávam, že v Rusku sa bude viac korčuľovať, nepotrebujem nadbytočné kilá."

Posúril vás k podpisu svetový šampionát, ktorý sa začne už o 108 dní?

„Iste, potrebujem sa poriadne rozohrať. Na druhej strane nebudem mať za sebou nejakú dlhú ťažkú sezónu, nemal by som byť unavený, ako keď som chodieval na MS po play off v NHL."

V klube vás čaká číslo jedenásť na drese. Ako k tomu prišlo?

„Číslo 81 je obsadené iným hráčom a môj druhý variant osemnástka je vraj nejako zablokovaná v systéme už od začiatku sezóny. Dúfam, že mi to pôjde aj s jedenástkou."

Aké čísla ste mali pred érou 81, resp. reprezentačnej osemnástky?

„V Edmontone som mal prvý rok 23, keď som prišiel do Trenčína, ako nový som nosil 59."

Čo hovoríte na rezignáciu generálneho manažéra Slovana Maroša Krajčiho?

„V NHL som zažil tri výmeny GM, vždy si ich však vyžiadali majitelia klubu. Slovan je zvláštny prípad, ale som si istý, že mužstvo pôjde hore."

Súvisiace články