Šarapovová si vo finále Roland Garros zahrá s Halepovou

Maria Šarapovová si finále Roland Garros zahrá tretíkrát za sebou.
Maria Šarapovová si finále Roland Garros zahrá tretíkrát za sebou. (Autor: TASR/AP)
Ondrej Gajdoš, SITA|5. jún 2014 o 17:44

Maria Šarapovová otočila na parížskom grandslamovom turnaji už tretí zápas za sebou, v semifinále zdolala Eugenie Bouchardovú.

Roland Garros - dvojhra žien - semifinále

Maria Šarapovová (Rus.-7) - Eugenie Bouchardová (Kan.-18) 4:6, 7:5, 6:2 za 147 minút

Simona Halepová (Rum.-4) - Andrea Petkovicová (Nem.-28) 6:2, 7:6 (4) za 90 minút

((foto))

PARÍŽ. Maria Šarapovová je veľká šampiónka. Na grandslamovom Roland Garros sa už tretí raz za sebou prebojovala do finále, pred dvoma rokmi turnaj vyhrala.

Vo štvrtok zdolala mladú Kanaďanku Eugenie Bouchardovú 4:6, 7:5, 6:2, vo finále sa stretne s Rumunkou Simonou Halepovou. Tá zdolala Nemku Andreu Petkovicovú 6:2, 7:6 (4).

Šarapovovej mečbal

Má veľké skúsenosti

Bouchardová sa netajila, že Šarapovová je odmalička jej idolom. Ako osemročná sa s ruskou tenistkou fotila na turnaji v Miami. Teraz ju mohla zdolať na kurte, ale ukázalo sa, že napriek výbornému začiatku na svoj vzor ešte nedorástla.

„V prvom sete bola Maria trochu zaskočená, ako rýchlo a tvrdo jej súperka hrala,“ všimol si komentátor Eurosportu, sedemnásobný grandslamový víťaz Mats Wilander. „Od druhého setu Šarapovová nastavila svoj tenis, hrala agresívnejšie. Zavážili jej obrovské skúsenosti.“

Šarapovová už v treťom zápase za sebou obrátila nepriaznivý stav 0:1 na 2:1. V osemfinále si takto poradila s Austrálčankou Stosurovou, vo štvrťfinále so Španielkou Muguruzovou.

„Samozrejme, radšej by som vyhrala vo dvoch setoch, ale nie všetko vyjde a niekedy sa treba tvrdou drinou prehrýzť cez ťažké chvíle k víťazstvu,“ vravela Ruska.

Kurt je pre ňu bojiskom

Bývalá svetová jednotka Šarapovová vyhrala už všetky štyri turnaje veľkej štvorky - Wimbledon 2004, US Open 2006, Australian Open 2008 a Roland Garros 2012 - takže Paríž môže byť v jej kariére prvý dvojnásobný. Dokonale sa koncentruje, nezaujíma ju nič iné len víťazstvá. Niektoré tenistky vravia, že je príliš zahľadená do seba.

„Svoju prácu beriem profesionálne, som súťaživý typ,“ zareagovala na poznámky, že s inými hráčkami sa príliš nebaví. „Nikdy som v tenise nehľadala priateľstvá. Kurt je pre mňa bojiskom a ja chcem víťaziť. V šatni sa prezlečiem a idem domov. Tu nevyhľadávam spoločnosť.“

V sobotňajšom zápase bude mať Šarapovová výhodu. V grandslamovom finále nastúpi už po deviaty raz, kým jej súperku čaká premiéra.

Prehľad výsledkov vzájomných zápasov Šarapovovej s Halepovou (3:0)

2014 Madrid (Šp.) antuka finále Šarapovová 1:6, 6:2, 6:3

2012 Peking (Čína) tvrdý povrch 1. kolo Šarapovová 7:5, 7:5

2012 Indian Wells (USA) tvrdý povrch 3. kolo Šarapovová 6:3, 6:4

Cesta do finále

Halepová:

1. kolo: Alisa Klejbanovová (Rus., 87. vo svetovom rebríčku WTA) 6:0, 6:2 za 56 minút

3. kolo: Paula Ormaecheová (Arg./75.) 6:0, 6:0 za 51 minút

4. kolo (osemfinále): Samantha Stosurová (Aus.-19/18.) 3:6, 6:4, 6:0 za 123 minút

štvrťfinále: Garbine Muguruzová-Blancová (Šp./35.) 1:6, 7:5, 6:1 za 126 minút

semifinále: Eugenie Bouchardová (Kan.-18/16.) 4:6, 7:5, 6:2 za 147 minút