Sagan v kráľovskej etape neútočil, Porte vyhral na Willunga Hill

Peter Sagan.
Peter Sagan. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. jan 2017 o 08:10

V náročnej etape s cieľovým stúpaním na Willunga Hill nabrali väčšie časové manko aj ďalší dvaja slovenskí cyklisti.

WILLUNGA HILL. Austrálsky cyklista Richie Porte opäť preukázal, že je nekorunovaným kráľom na Willunga Hill.

Etapu s dojazdom na tomto kopci na pretekoch Tour Down Under pretekár tímu BMC Racing vyhral štvrtý rok v rade a aktuálne si tým upevnil líderskú pozíciu v celkovej klasifikácii.

Sagan neútočil

Porte po sólojazde v záverečných dvoch kilometroch triumfoval v 5. etape TDU s náskokom 20 sekúnd pred krajanom Nathanom Hassom z tímu Dimension Data.

Tretí skončil s rovnakým odstupom kolumbijský vrchár Esteban Chaves z tímu Orica-Scott. Celkovo Porte vedie o 48 sekúnd pred Chavesom, 51 sekúnd má k dobru oproti Haasovi.

Richie Port je už veľmi blízko celkového triumfu na TDU. Stačí mu prísť do cieľa v záverečnej nedeľňajšej etape v Adelaide.

Slovenský cyklista Peter Sagan v sobotňajšej kráľovskej etape s dĺžkou 151,5 km podľa predpokladov neútočil.

Do cieľa prišiel v pokojnom tempe 6:41 min za víťazným Portem. Šprintérsky líder tímu Bora-Hansgrohe sa po dvoch druhých miestach v koncovkách etáp sústredí na nedeľňajší záver pretekov, keď sa bude šprintovať o víťazstvo už po 90 km a absolvovaní mestských okruhov v Adelaide.

Saganovi patrí v celkovom poradí 72. priečka s odstupom 10:31 min na lídra Porteho. V bodovacej súťaži dvojnásobný a zároveň úradujúci majster sveta klesol z tretieho na šieste miesto.

Náročná etapa a časové manko Slovákov

"Toto víťazstvo ma bolelo viac ako predchádzajúce tri. Dosiahol som ho aj vďaka skvelej tímovej práci a som rád, že som ju takto dokončil. V poslednej etape sa na uliciach Adelaide môže ešte čokoľvek stať. Ešte nie je koniec," uviedol Richie Porte v interview pre Channel Nine.

Martin Velits (Quick-Step Floors) skončil s vyše 10-minútovým rozdielom na 102. mieste a Saganov tímový kolega Michael Kolář bol klasifikovaný ako 129. (+18:26). Celkovo patrí M. Velitsovi 91. a Kolářová 123. priečka.

Tour Down Under je vstupné podujatie nového ročníka prestížnej série UCI WorldTour, v ktorej celkové prvenstvo obhajuje Peter Sagan.

Sagan sa na preteky v okolí Adelaide v južnej Austrálii vrátil po siedmich rokoch, v sezóne 2010 si tam celkovým 29. miestom pootvoril dvere do veľkej cyklistiky.

Tour Down Under - 5. etapa:

( McLaren Vale - Willunga Hill,151,5 km)

6. etapa: Adelaide - mestské okruhy (90 km

Domov»Cyklistika»Sagan v kráľovskej etape neútočil, Porte vyhral na Willunga Hill