Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Rybáriková zatiaľ s konzervatívnou liečbou nohy

Kvôli súčasnému zraneniu Rybáriková slovenskému fedcupovému tímu nepomôže. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 17. apr 2015 o 16:24

Naša tenistka bude na prelome apríla a mája chýbať na antukovom turnaji v Prahe.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zatiaľ má nádej, že s výrastkom na pravej päte nebude musieť pod skalpel. V piatok sa stretla s českým lekárom Pavlom Kolářom, na ďalšiu konzultáciu do Prahy za ním odcestuje budúci týždeň.

"Je tam niekoľko metód možnej konzervatívnej liečby. Aj prostredníctvom špeciálnych cvičení sa budem zo všetkých síl snažiť o to, aby bola postačujúca. Keď ani to nepomôže, nebude iná cesta než chirurgický zákrok," uznala 26-ročná piešťanská rodáčka v rozhovore pre agentúru SITA.

Už vo štvrtok uviedla, že sa bude usilovať aspoň o oddialenie operácie na medzisezónne obdobie, ak výhľadovo predsa vyvstane potreba intervencie.

Momentálne 53. hráčka svetového rebríčka vo dvojhre Rybáriková bude v nasledujúcom týždni bez záťaže. V prípade pozitívneho vývoja, teda pominutia zápalu achilovky, sa vráti do tréningového procesu na prelome apríla a mája.

Už teraz je jasné, že vynechá pražský turnaj WTA International J&T Banka Prague Open s dotáciou 250 000 USD na antuke v areáli Sparty na Stromovke (27. apríla - 2. mája).

Niekdajšia 31. hráčka singlového renkingu už bola aj na vyšetreniach v Norimbergu a Zürichu. V stredu ubudla zo slovenskej nominácie na víkendové bratislavské stretnutie so Švédkami v play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2016 reprezentačných družstiev žien. V tíme ju nahradila Kristína Schmiedlová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.