Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Rybáriková vyzve v 1. kole Rolland Garros Serenu Williamsovú

Vlani nenašla Serena Williamsová na parížskej antuke premožiteľku. (Autor: TASR/ AP)
TASR|20. máj 2016 o 12:15

Svetová jednotka obhajuje v Paríži vlaňajšie prvenstvo.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nastúpi v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži proti najvyššie nasadenej obhajkyni titulu Američanke Serene Williamsovej.

Náročnú prekážku prisúdil piatkový žreb aj Anne Karolíne Schmiedlovej, ktorú čaká štvrtá nasadená Španielka Garbine Muguruzová Blancová.

Slovenská jednotka Dominika Cibulková si ako nasadená dvadsaťdvojka zmeria sily s Číňankou Sajsaj Čeng.

Šancu postúpiť do hlavnej súťaže ešte majú Daniela Hantuchová s Kristínou Kučovou, ktoré sa prebojovali do finále kvalifikácie.

Rybáriková, ktorú od turnaja v kalifornskom Indian Wells sužujú zdravotné problémy, dostala najťažšiu možnú prekážku. Serena Williamsová je svetovou jednotkou a 21-násobnou singlovou grandslamovou šampiónkou.

Proti Američanke odohrala Rybáriková doposiaľ iba jediný zápas, v roku 2013 na turnaji v Toronte prehrala hladko 1:6, 1:6.

Schmiedlová v máji podľahla Muguruzovej Blancovej na turnaji v Madride a celkovo má s ňou nepriaznivú bilanciu 0:4. Cibulková so Sajsaj Čeng spolu ešte nehrali.

Jediný slovenský zástupca v mužskom singli Martin Kližan si skríži rakety s Japoncom Tarom Danielom, do finále kvalifikácie postúpil Andrej Martin.

French Open - 1. kolo (súperi Slovákov):

Dominika CIBULKOVÁ (SR-22) - Čeng Saj-saj (Čína)

Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) - Serena Williamsová (USA-1)

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-4)

Martin KLIŽAN (SR) - Taro Daniel (Jap.)

Súvisiace články