Rybáriková v Linzi cez Kanepiovú postúpila do druhého kola

Rybáriková na US Open.
Rybáriková na US Open. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. okt 2014 o 23:59

Slovenskú tenistku čaká v treťom kole víťazka zápasu Karin Knappová - Sabine Lisická.

LINZ. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila v utorkovom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA v rakúskom Linzi nad Estónkou Kaiou Kanepiovou, 50. v renkingu 6:4, 5:7, 6:2.

Po prehre s rovnakou súperkou na Australian Open 2011 Slovenka vyrovnala bilanciu s Estónkou na 1:1.

Rybáriková v úvodnom sete brejkla súperku v šiestej hre, potom síce prišla o vlastný servis v deviatom geme, no rebrejkom získala prvý set vo svoj prospech.

V druhom viedla Slovenka 1:0, no Kanepiová otočila na priebežných 4:2. Rybáriková sa v desiatej hre pri podaní súperky čistou hrou vrátila do diania druhého setu, ale v jeho závere prišla o servis a rozhodnúť muselo tretie dejstvo.

V ňom slovenská tenistka v siedmej hre potvrdila brejk zo šiesteho gemu a pri servise súperky premenila na postup tretí mečbal.

Dvadsaťpäťročná piešťanská rodáčka Rybáriková (49.) sa v osemfinálovom 2. kole stretne s úspešnou zo zápasu Karin Knappová (Tal.) - Sabine Lisická (Nem.-5).

Zverenkyňa Martina Ležáka už má istotu 30 bodov do hodnotenia a prémie 2669 eur brutto.

WTA v Linzi - dvojhra - 1. kolo

Magdaléna Rybáriková (SR) - Kaia Kanepiová (Est.) 6:4. 5:7, 6:2 za 147 minút

Jana Čepelová (SR) - Timea Bacsinszká (Švaj.) 7:6 (3), 1:6, 6:4, Magdaléna Rybáriková (SR) - Kaia Kanepiová (Est.) 6:4. 5:7, 6:2 za 147 minút, Ana Ivanovičová (Srb.-2) - Pauline Parmentierová (Fr.) 6:3, 6:2, Camila Giorgiová (Tal.) - Andrea Petkovicová (Nem.-4) 6:1, 6:2, Karolína Plíšková (ČR-7) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:2, 6:4, Mona Barthelová (Nem.) - Kiki Bertensová (Hol.) 6:3, 6:1, Madison Brenglová (USA) - Irina-Camelia Begová (Rum.) 7:5, 3:1 - skreč, Begová odstúpila, Ons Jabeurová (Tun.) - Donna Vekičová (Chor.) 7:5, 6:1, Klára Koukalová (ČR) - Kateřina Siniaková (ČR) 7:5, 3:6, 7:6 (3), Cvetana Pironkovová (Bul.) - Lisa-Maria Moserová (Rak.) 6:2, 6:3