Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Cibulkovú čaká veľký pád, v pondelok bude Rybáriková už pred ňou

Magdaléna Rybáriková (vľavo) a Dominika CIbulková. (Autor: TASR/AP, SME.sk)
Igor Dopirák|Publikované 19. okt 2017 o 12:55

Dominika Cibulková už ukončila sezónu, pred Magdalénu Rybárikovú sa už v tomto roku nedostane.

BRATISLAVA. Na začiatku apríla patrila slovenskej tenistke Magdaléne Rybárikovej vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre až 431. pozícia.

Jej krajanka Dominika Cibulková bola vtedy svetovou štvorkou.

Po necelých siedmich mesiacoch sa však situácia úplne zmenila. Rybáriková sa v pondelok 23. októbra stane slovenskou jednotkou.

Rebríček WTA:

10. apríl 2017:

4. Dominika Cibulková

431. Magdaléna Rybáriková

18. október 2017 (online verzia):

23. Magdaléna Rybáriková

25. Dominika Cibulková

Cibulkovej, aktuálne dvanástej hráčke sveta, odpočítajú k 23. októbru 1250 bodov. Tie získala vlani za titul na Turnaji majsteriek v Singapure, kam sa tento rok ani nekvalifikovala.

V rebríčku sa tak prepadne minimálne o trinásť miest na 25. miesto.

Rybáriková v online verzii rebríčka figuruje o dve pozície vyššie. Posunom na 23. miesto by si opäť vylepšila kariérne maximum.

Za Cibulkovej prepadom je absencia výraznejších výsledkov v tejto sezóne. Kým vlani až sedemkrát postúpila do finále turnajov WTA (získala štyri tituly - pozn. red.), v tomto roku sa jej to podarilo iba v New Havene.

Cibulková medzičasom ukončila sezónu. "Dôvodom je únava. Mám pocit, že po náročnej a dlhej sezóne 2016 som únavu cítila na turnajoch počas celého tohto roka. Potrebujem si poriadne oddýchnuť," uviedla pre RTVS.

Naopak, Rybáriková zažíva zrejme životnú sezónu. Na okruhy sa pritom vrátila vo februári tohto roka po sedemmesačnej pauze zavinenej zranením. O štyri mesiace však už mala štyri tituly z podujatí nižšej úrovne ITF.

K nim pridala senzačnú účasť v semifinále grandslamového turnaja vo Wimbledone či nedávnu finálovú účasť na turnaji v rakúskom Linzi. Oproti Cibulkovej získala v tomto roku o 139 bodov viac.

Igor Dopirák je vyštudovaý žurnalista a pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.