J. Figúr.
J. Figúr. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|20. jún 2017 o 00:00

V štvrtej lige je dobojované.

Strážske – Rožňava 0:2 (0:0) Góly: 64. J. Figúr, 87. M. Gallo ml., ŽK: 73. D. Hredzák, 75. V. Lysachenko, P. Turčík – 70. Sz. Ištók, 78. M. Gallo, ČK: 67. T. Hirjak – 0, R: P. Ištorňa, D: 180. ROŽŇAVA: G. Pulen – J. Korfanta (82. R. Greško), Z. Breuer, M. Gere, P. Sappanoš, Zs. Ištók, Pa. Gere, M. Gallo ml., J. Figúr (90. A. Krak), I. Petruk, F. Kovács (76. R. Kardoš).

Domáci vedomí si sily hostí sa zamerali na obranu a čo najdlhšie sa snažili udržať bezgólový stav. Na strane, ktorým k postupu chýbal len posledný krok boli spočiatku nervózni a šance zahadzovali. V 64. min. sa to podarilo zlomiť kanonierovi Rožňavy J. Figúrovi, ktorý dal dôležitý prvý gól.

Nasledovala radosť, pričom domáci Hirjak sotil do diváka hostí, za čo videl v 67. min. červenú kartu. Hosťom sa podarilo ubrániť výsledok a v 87. min. pridal M. Gallo druhý gól.

Rožňava si tak po rokoch vybojovala postup do III. ligy.

V tejto sezóne sa Rožňavčania radovali viackrát.
V tejto sezóne sa Rožňavčania radovali viackrát. (Autor: Peter Podolinský)

Kalša – Krh. Podhradie 5:2 (3:1) Góly: 9. V. Horňák, 21., 22.a 89. E. Takáč, 67. J. Capík – 40. M. Almáši, 60. D. Vozár, ŽK: 0 – 82. M. Almáši, R: D. Ondrášek, D: 100. KRH. PODHRADIE: M. Manko – J. Erdöfalvi, M. Pollák, M. Almáši K. Zubrický, I. Oravec, M. Mészner, N. Lükő, A. Vaško, J. Benedik, D. Vozár.

Podhradčania vycestovali bez svojich zvyčajných útočníkov. Kuzma je vykartovaný a Héger mal pracovné povinnosti. Navyše tréner Balta mal k dispozícii presne jedenásť hráčov. Po vyrovnanej úvodnej desaťminútovke prevzali iniciatívu domáci a do 22. min. viedli 3:0. Hostia odpovedali v závere polčasu gólom Almáši z priameho kopu.

Po prestávke znížil Vozár na 3:2. Hostia mali v druhom polčase loptu viac vo svojej moci, kondične boli na tom lepšie ako domáci. Gól sa im však nepodarilo dať. Naopak domácim to vyšlo. V posledným sekundách upravil Takáč na konečných 5:2.

Ostatné výsledky 30. kola: Veľký Folkmar – Rudňany 0:10, Parchovany – Veľké Kapušany 2:5, Čaňa – Sobrance 2:0, Krompachy – Maria Huta 3:0, Medzev – Geča 4:3, Hrabušice voľno.

Strelci

21 gólov – J. Figúr (Rožňava).
20 gólov – M. Almáši ml. (Krh. Podhradie).
18 gólov – F. Kovács (Rožňava).
17 gólov – R. Kuzma, L. Héger (obaja Krh. Podhradie).
9 gólov – Pa. Gere (Rožňava).
8 gólov – I. Petruk (Rožňava).
6 gólov – M. Gere (Rožňava).
5 gólov – P. Husár, M. Gallo ml (obaja Rožňava).
4 góly – J. Ďuriček (Rožňava).
3 góly – N. Lükő (Krh. Podhradie), L. Drobňák, Á. Lippai (obaja Rožňava).
2 góly – M. Pollák, A. Vaško, J. Erdöfalvi (všetci Krh. Podhradie), L. Strelka, R. Greško (obaja Rožňava).
1 gól – M. Mészner, I. Oravec, J. Benedik, D. Vozár (všetci Krh. Podhradie), P. Sappanoš, J. Korfanta (obaja Rožňava).