Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej
Matej Lipták doviedol Dominiku Cibulkovú k najväčším úspechom. (Autor: Archív SME - Tomáš Benedikovič)
Viktor Kiššimon|13. nov 2019 o 15:22

Matej Lipták hovorí o Dominike Cibulkovej ako o dokonalej zverenke.

Rozhovor pre denník SME

Keď na jeseň 2012 prevzal Dominiku Cibulkovú, mal za sebou bohaté trénerské skúsenosti. Viedol Jiřího Veselého, Petru Kvitovú, Danielu Hantuchovú či Lukáša Lacka. Jednoznačne najväčšie úspechy však dosiahol práve s Cibulkovou. "Dominika ma naučila vážiť si úspech," hovorí MATEJ LIPTÁK.

Pre vás nebolo oznámenie Dominiky Cibulkovej o ukončení kariéry novinkou. Ako dlho ste o tom vedeli?

Viem o tom dlho. Otázku konca kariéry sme riešili dlhšie ako rok. Prvé obdobie prišlo po víťaznom Singapure a následných turnajoch, v ktorých Dominika bojovala ešte o vyššie rebríčkové umiestnenie ako štvrtú priečku. Vtedy sa začalo v našej komunikácii objavovať slovo koniec.

Hľadal som motivačné ciele a vízie, ktoré by ju vrátili mentálne do stavu spred pár mesiacov. Ale postupne som cítil, že začína byť vyhorená a tenisový stereotyp spojený s neustálym cestovaním a trénovaním začína byť pre ňu príliš únavný a že si to už neužíva.

Pre Dominiku to bolo veľmi náročné rozhodovanie, pretože aj voči nám všetkým sa cítila byť zaviazaná. Keď však aj od nás počula, že ju v rozhodnutí skončiť podporujeme, uvoľnila sa a definitíva padla veľmi rýchlo.

Posledný zápas ste odohrali v máji, odvtedy ste mali dosť času na rekapituláciu vašej spolupráce. Takže - aká bola?

Na celom okruhu WTA nás poznali ako neuveriteľne silný tím, ktorý držal veľmi pokope. Na Dominike som si vždy vážil vzájomnú dôveru a rešpekt voči trénerom. Aj preto dosiahla také veľké výsledky. To si budem najviac pamätať. Najmä preto, lebo na tenisovom okruhu to vôbec nie je bežné.

Dominika Cibulková mala v schoposti trénera Mateja Liptáka absolútnu dôveru. (Autor: Archív SME - Tomáš Benedikovič)

Ako sa Cibulková trénovala?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články