Rozhodca: Chárov zákrok na Šatana bol čistý bodyček

Pre kapitána Slovana Miroslava Šatana sa zápas v Prahe skončil v 30. minúte po zrážke s Chárom. „Bolí ma hlava a krk. O pár dní by som mal byť fit,“ povedal po návrate domov.
Pre kapitána Slovana Miroslava Šatana sa zápas v Prahe skončil v 30. minúte po zrážke s Chárom. „Bolí ma hlava a krk. O pár dní by som mal byť fit,“ povedal po návrate domov. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|4. nov 2012 o 18:50

Zo sobotňajšieho derby v KHL si Slovan odniesol víťazstvo, ale i niekoľko stehov na Šatanovej tvári.

BRATISLAVA. Zdeno Chára a Miroslav Šatan boli lídrami reprezentácie Slovenska na tohtoročných majstrovstvách sveta v Helsinkách, s tímom senzačne vybojovali strieborné medaily.

V sobotňajšom zápase KHL Lev Praha - Slovan Bratislava (1:2) sa medzi kamarátmi z národného tímu zaiskrilo, po ich tvrdej zrážke v polovici stretnutia sa útočník Slovana ťažko dvíhal z ľadu. Zápas nedohral.

Rozhodcovia Rönn z Fínska a Olenin z Ruska posúdili Chárov bodyček v strednom pásme ako čistý, Šatanovi zašil lekár ranu pod ľavým okom niekoľkými stehmi.

Nahnevaný Šatan

„Ak to bol čistý zákrok, prečo mám stehy na tvári?“ cituje SITA nahnevaného Šatana. „Ak by som mal možno odtrhnutú kľúčnu kosť, poviem, že to bolo čisté. Po tridsiatich rokoch v hokeji azda viem rozlíšiť, keď hráč hrá čisto a keď chce súpera zraniť. Išlo o útok na hlavu. Viac k tomu neviem povedať.“

V 30. minúte viedol Slovan 2:0 a Šatan po prihrávke od Hudáčka zakladal z obranného pásma ďalší útok. Nabral rýchlosť, prekročil modrú čiaru a na chvíľu sklopil zrak - pozrel sa na puk. Neskoro zbadal, že za modrou čiarou číha Chára.

Najvyšší hokejista v NHL využíva v osobných súbojoch svoju postavu, 206 cm a 115 kíl. Počas výluky v NHL posilnil HC Lev. V Európe také zákroky príliš nevidieť.

Šatan narazil ako do stromu, tvárou do Chárovho ľavého ramena a spadol na ľad. Rozhodcovia nechali hru pokračovať. Prerušili ju až po desiatich sekundách, keď videli, že útočník Slovana zostal otrasený na ploche.

„Bolí ma hlava a krk. O pár dní by som mal byť fit,“ priblížil Šatan svoj zdravotný stav po návrate domov.

S Chárom si ešte na ľade vymenili zopár slov, napätú situáciu nechcel ani jeden z nich komentovať.

„Snažil som sa dokončiť súboj a ani som netušil, že je proti mne Miro,“ tvrdil Chára. „Aj to však patrí k hokeju. Je to súčasť hry.“

Rozhodca: Čistý bodyček

Extraligový rozhodca Peter Jonák nevidel pri zrážke Cháru so Šatanom porušenie pravidiel.

„Ak by v čase ich kolízie Chára zdvihol ruky, nastavil lakeť alebo si povyskočil na súpera, mohlo by ísť o faul za napadnutie hlavy. Ale nič také neurobil. Ruky mal pri sebe,“ povedal Jonák. „Bol to moment, keď sa Šatan na chvíľku pozrel dolu. Viem si predstaviť, že ich zrážka mohla dopadnúť aj horšie. Chára ju nezneužil. Bol to čistý bodyček.“

Hráči nevideli faul

Chára je známy tvrdou hrou do tela. Viacerí slovenskí hokejisti sa o ňom vyjadrili, že v zápasoch NHL nepozná priateľa. Teraz to potvrdil aj v KHL. Najnebezpečnejšieho útočníka Slovana ostro atakoval už v prvej tretine pred domácou bránkou.

„Obaja sú kamoši. Bol to pravdepodobne čistý hit, ale nechcem ho príliš komentovať,“ vravel obranca Slovana Ľubomír Višňovský.

„Šarky nečakal, že to môže od Zdena dostať, preto sa to tak skončilo. Určite vedel, že tam Zdeno je. Netušil však, že aj v tejto situácii môže naňho vybehnúť. Nečakal to.“

Podobne reagoval brankár Slovana Jaroslav Janus.

„Pozeral som si ich zrážku aj na zázname,“ vrátil sa ku kritickej chvíli útočník pražského mužstva Juraj Mikúš. „Nebol to faul. Zdeno mal ruky dolu. Je o dosť vyšší a ťažší ako Miro a aj preto to takto dopadlo.“

Slovan si víťazstvom v Prahe posilnil postavenie v pásme postupu do play off a Levu sa vzdialil už na rozdiel šiestich bodov.

Ďalšie pokračovanie česko-slovenského súboja v Kontinentálnej hokejovej lige bude 8. decembra v Bratislave.

Nachádzate sa tu: