Rory Sabbatini (vľavo) a Brian Gay.
Rory Sabbatini (vľavo) a Brian Gay. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. apr 2019 o 07:26

Od prvého miesta ich delilo päť úderov.

AVONDALE. Slovenský reprezentant Rory Sabbatini spoločne s Američanom Brianom Gayom obsadili po záverečnom štvrtom kole golfového turnaja Zurich Classic of New Orleans konečné delené tretie miesto.

Na podujatí PGA Tour dosiahli bilanciu 267/-21 a na víťazné španielsko-americké duo Jon Rahm a Ryan Palmer stratili päť úderov (262/-26).

Na druhom mieste skončili Španiel Sergio Garcia s Tommym Fleedom (265/-23) a vedľa slovensko-amerického páru sa na pódium postavili aj Juhokórejčan Kyoung-Hoon Lee s Američanom Mattom Everym.

Zurich Classic sa od roku 2017 hrá vo formáte dvojčlenných družstiev. Zúčastňujú na ňom najlepší dostupní hráči svetového rebríčka, ktorí si k sebe vyberú spoluhráča.

Prvé a tretie kolo sa hrajú fourball (best ball), druhé a štvrté kolo foursome (alternate shot).

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Golfista Sabbatini dosiahol skvelý úspech, s Gayom skončili na Zurich Classic tretí