Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Ronaldinho podpísal 3,5-ročnú zmluvu s Flamengom

SITA|10. jan 2011 o 22:30

Brazílsky futbalový stredopoliar Ronaldinho definitívne smeruje do Flamenga.

RIO DE JANEIRO. Po dohode oboch klubov, milánskeho AC aj mužstva z brazílskeho mesta Rio de Janeiro, o výške odstupného sa Flamengo dohodlo aj so samotným hráčom.

Ešte v pondelok večer by mal prestup potvrdiť Ronaldinhov brat a zároveň manažér Roberto de Assis. Informuje o tom internetová stránka brazílskeho periodika O Dia. Tridsaťročný Ronaldinho, majster sveta z roku 2002, podpísal kontrakt na 3,5 roka.

Dohodu už klub potvrdil aj na oficiálnej internetovej stránke. "Je to veľký deň pre Flamengo, konečne môžeme oslavovať, Ronaldinho je náš," cituje web prezidentku klubu Patriciu Amorimovú.

Ronaldinho, o ktorého sa zaujímali aj Gremio a Palmeiras, by mal podľa brazílskych médií zarábať 460.000 eur mesačne. Majster sveta z roku 2002 v minulosti obliekal aj dresy európskych klubov Paríž St. Germain, FC Barcelona.

Tridsaťročnému špílmachrovi postupne prischla v kádri AC Miláno iba úloha náhradníka a a zmenou pôsobiska chce zvýšiť svoju šancu zmestiť sa do nominácie brazílskej reprezentácie pre MS 2014.

Súvisiace články