Diego Schwartzman sa raduje z víťazstva.
Diego Schwartzman sa raduje z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. jún 2018 o 15:43

Pozrite si súhrn pondelňajších výsledkov mužov na Roland Garros 2018.

PARÍŽ. Argentínsky tenista Diego Schwartzman nasadený ako šestnásty zvíťazil po tuhom boji 1:6, 2:6, 7:5, 7:6 (0), 6:2 nad šestkou turnaja Kevinom Andersonom z Juhoafrickej republiky v pondelňajšom zápase osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Takmer štvorhodinová bitka priniesla veľký obrat, Anderson viedol už 2:0 na sety, v treťom aj vo štvrtom sete prehrával Schwartzmann 3:5, no mečbalu nečelil ani v jednom prípade. V piatom sete mal navrch Argentínčan, ktorý esom premenil prvý mečbal a triumfoval v rozhodujúcom dejstve 6:2.

"Ani neviem, ako som to dokázal. Bol som veľmi sklamaný po prvých dvoch setoch, súper hral veľmi dobre. Potom som už len bojoval a veľmi mi pomohli diváci. Som veľmi šťastný, toto víťazstvo si budem dlho pamätať," povedal 25-ročný Argentínčan v prvom rozhovore ešte na kurte.

Schwartzman sa predstaví druhýkrát v grandslamovom štvrťfinále, premiéru v tejto fáze absolvoval na minuloročnom US Open.

Naďalej platí, že španielsky tenista Rafael Nadal na ceste za 11. titulom vo dvojhre na Roland Garros neprehral ani set. Svetová jednotka si poradila s Nemcom Maximilianom Martererom 6:3, 6:2, 7:6 (4), zápas trval dve hodiny a 30 minút.

Obhajca titulu premenil druhý mečbal v tajbrejku tretieho setu a po dvanásty raz sa prebojoval medzi najlepšiu osmičku na obľúbenej parížskej antuke. Marterer (70: v rebríčku ATP) si účasťou v osemfinále vylepšil grandslamové maximum, v januári na Australian Open bol v treťom kole.

Dvojhra mužov - osemfinále:

Rafael Nadal (Šp.-1) - Maximilian Marterer (Nem.) 6:3, 6:2, 7:6 (4)

Marin Čilič (Chor.-3) - Fabio Fognini (Tal.-18) 6:4, 6:1, 3:6, 6:7 (4), 6:3

Juan Martín Del Potro (Arg.-5) - John Isner (USA-9) 6:4, 6:4, 6:4

Diego Schwartzman (Arg.-11) - Kevin Anderson (JAR-6) 1:6, 2:6, 7:5, 7:6 (0), 6:2

Program štvrťfinále:

Rafael Nadal (Šp.-1) - Diego Schwartzman (Arg.-11)

Marin Čilič (Chor.-3) - Juan Martín Del Potro (Arg.-5)

Marco Cecchinato (Tal.) - Novak Djokovič (Srb.-20)

Dominic Thiem (Rak.-7) - Alexander Zverev (Nem.-2)

Domov»Tenis»Roland Garros»Prehrával 0:2 na sety. Schwartzman po obrate vyradil Andersona, ďalej ide aj Nadal