Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Federer už premýšľa o Wimbledone, k olympiáde sa nevyjadruje

Roger Federer pri návrate. (Zdroj: Reuters)
TASR, Sportnet|12. mar 2021 o 11:15

V Dauhe prehral vo štvrťfinále s Nikolozom Basilašvilim.

DAUHÁ. Na jeho návrat sa čakalo viac ako rok. Keď sa Roger Federer konečne vrátil, vyhral v Dauhe jeden zápas. Odhlásil sa z ďalšieho turnaja a chce sa venovať tréningu.

"Bolo skvelé byť opäť na ATP Tour, užíval som si každú minútu. Rozhodol som sa však, že teraz bude pre mňa najlepšie vrátiť sa späť k tréningu," informoval Federer podľa AFP a popísal svoje pocity z prvého súťažného predstavenia od semifinálovej prehry s Novakom Djokovičom na Australian Open 2020.

"Mám za sebou dlhú cestu. Som momentálne šťastný, že som odohral dva trojsetové zápasy s kvalitnými súpermi. To je pre mňa dôležitý krok vpred."

Pre 20-násobného grandslamového víťaza bude teraz prioritou dostať sa do stopercentnej kondície do štartu Wimbledonu.

"Možno sa dostanem do formy skôr, to by bol bonus. Ešte sa iba uvidí, ako budú moje telo a koleno zvládať zaťaženie a akú prípravu zvolím pre to, čo môže v podstate byť začiatok mojej sezóny.

Chcel by som byť na sériu trávnatých turnajov pripravený," povedal Švajčiar, ktorý má za sebou dve menšie operačné zákroky kolena.

Osemnásobný víťaz Wimledonu sa ešte úplne nerozhodol, ako pojme antukovú sezónu, nevyjadril sa ani k účasti na olympiáde v Tokiu.

"Ak budem chcieť hrať zápasy skôr, nebudem mať inú možnosť, ako hrať na antuke. Môže to byť pre mňa zlé, alebo dobré. To všetko sa ukáže až po tréningu. Úprimne si však nemyslím, že by mi veľmi ublížilo, ak by som sa skúsil vrátiť už skôr," vyjadril sa Federer optimisticky.

Súvisiace články