Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Federer rozdal takmer milión eur. Venoval ich najohrozenejším rodinám

Roger Federer. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 25. mar 2020 o 14:46

Verí, že sa pridajú aj ďalšie osobnosti.

BAZILEJ. Tenista Roger Federer spolu s manželkou Mirkou darovali milión švajčiarskych frankov (približne 945.000 eur) najohrozenejším rodinám vo Švajčiarsku.

Zároveň vyzvali ďalšie osobnosti, aby finančne podporili ľudí, ktorých najviac zasiahla pandémia nového koronavírusu.

"Tieto časy sú výzvou pre každého. Na nikoho by sme nemali zabúdať. Tento náš príspevok je iba začiatok. Veríme, že sa k nám pripoja aj ďalší a podporia rodiny, ktoré to najviac potrebujú. Túto krízu môžeme všetci spoločnými silami prekonať," napísal 38-ročný Federer na Instagrame.

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión sa zaradil k športovým osobnostiam, ktoré už predtým ohlásili finančnú pomoc v boji proti pandémii.

Argentínsky futbalista Lionel Messi venoval milión eur pre kliniku v Barcelone a nemocnice vo svojej vlasti, rovnakú čiastku sľúbil pre katalánske nemocnice aj tréner Manchestru City Pep Guardiola.

Cristiano Ronaldo a jeho agent Jorge Mendes sa rozhodli pomôcť trom portugalským nemocniciam, dvojica zafinancuje dve kompletné jednotky intenzívnej starostlivosti.

Prvý prípad nákazy vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19, zaznamenali vo Švajčiarsku 25. februára. Vírus sa odvtedy rozšíril do všetkých kantónov.

V celej krajine bol vyhlásený stav núdze. Švajčiarsko takisto zakázalo verejné podujatia s účasťou nad päť osôb. V stredu evidovali v krajine 10.456 infikovaných osôb a 145 obetí.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články