Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Mak pozitívne prekvapil na fyzických testoch. Tvoj čas príde, hovorí mu tréner

Róbert Mak sa teší z návratu Martina Škrtela. (Autor: SITA)
SITA|26. sep 2020 o 12:55

Chce si ešte zahrať v pohárovej Európe.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak má po dlhšom čase opäť klub.

Po odchode z Turecka nedávno zakotvil v Maďarsku v majstrovskom tíme Ferencváros Budapešť, ktorý bojuje o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Mak priznal, že o jeho služby sa zaujímali aj iné kluby.

"Ponuky som mal, ale žiadna nebola táka konkrétna a zaujímavá, ako bola tá od Ferencvárosu. Chcel ešte zahrať v európskych súťažiach a navyše mal o mňa záujem aj tréner, čo je pre hráča dobré," povedal v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

Rodák z Bratislavy už absolvoval aj fyzické testy. Ich výsledky potešili ukrajinského trénera Ferencvárosu Sergeja Rebrova.

"Kouč bol s nimi spokojný, dokonca mi povedal, že som ho milo prekvapil. Keď sme sa spolu rozprávali, tak mi povedal, že so mnou počíta. Už takmer týždeň trénujem s mužstvom, tréner ma vyzýva k trpezlivosti, že môj čas príde," uviedol Mak.

Slovenský futbalista si pochvaľuje miestne podmienky a tiež úroveň tamojšej najvyššej súťaže.

"Maďarská liga má dobrú úroveň, kluby majú vytvorené výborné podmienky, samotný Ferencváros má skvelé a profesionálne zázemie. Ľudia okolo klubu sú veľmi milí a príjemní," skonštatoval reprezentačný krídelník.

Snáď jediným negatívom sú zápasy bez divákov.

"Prázdne tribúny nie sú príjemné nie len pre nás, ale aj pre fanúšikov, pretože futbal ako aj šport sa hrá pre nich. Aj nám sa lepšie hrá pred plnými tribúnami. Bez fanúšikov je to nezáživné," dodal Mak pre web futbalsfz.sk.

Súvisiace články