Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Riga má finančné problémy, september v KHL bude náročný

Hráči Dinama Riga. Ilustračná snímka. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 30. aug 2014 o 14:52

Prezident KHL tvrdí, že všetky kluby dokončia nadchádzajúcu sezónu.

RIGA. Hokejistov Dinama Riga trápia finančné problémy klubu, od vedenia však majú prísľub, že po septembri sa situácia stabilizuje. V rozhovore pre R-Sport to potvrdil kapitán mužstva Georgij Pujac.

"Všetci sme normálni ľudia a rozmýšľame o finančných problémoch klubu. Situácia je komplikovaná, zaťažuje nás, ale jej vyriešenie neleží na nás. Venujeme sa svojej práci, absolvovali sme sústredenia, pripravujeme sa na sezónu. Prisľúbili nám, že sa všetko napraví. Hovoria, že september bude ťažký, ale potom sa situácia zlepší," povedal pre R-Sport Pujacs.

Problémy sú aj inde

Okrem Dinama sa hovorilo o problémoch aj v ďalších kluboch, najviac práce s napĺňaním finančného rozpočtu majú v Sibire Novosibirsk.

Prezident KHL Alexander Medvedev priznáva, že kluby majú finančné ťažkosti, ale podľa jeho slov všetkých 28 účastníkov riadne dokončí nasledujúcu sezónu 2014/2015.

"Počuli sme mnoho správ, ale nemáme žiadne pochybnosti, že by niekto odstúpil počas sezóny. Všetky tímy ju dokončia. Situácia nie je pre majiteľov i sponzorov jednoduchá, ale všetci pracujú a berú do úvahy to, čo sa deje vo svete a ekonomike. Zatvárať si pred tým oči by bolo hlúpe," povedal pre R-Sport Medvedev.

Rezervy na zlé časy

Vedenie KHL má finančné rezervy, ktoré by mohli pomôcť klubom v prípade potreby preklenúť náročné obdobie.

Pre finančné problémy nevstúpia do novej sezóny Lev Praha či Spartak Moskva. Český klub hral v poslednom ročníku vo finále Gagarinovho pohára. "Dúfam, že Lev bude čoskoro späť," verí Medvedev.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.