Petra Vlhová po druhom kole alpskej kombinácie v Crans Montane. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|23. feb 2020 o 15:40

Slovenka prišla o dôležité body.

CRANS MONTANA. BRATISLAVA. To, čo sa pred pár týždňami zdalo nemožné, je teraz realita. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová už nie je na čele Svetového pohára.

Po troch víkendových pretekoch v Crans Montane ju predstihla Federica Brignoneová. Talianska pretekárka o svojom posune na prvé miesto rozhodla v nedeľňajšej alpskej kombinácii, ktorú vo švajčiarskom stredisku vyhrala.

Druhá skončila Rakúšanka Franziska Gritschová a skvelé tretie miesto obsadila česká univerzálka Ester Ledecká.

Petra Vlhová počas alpskej kombinácie v Crans Montane: fotogaléria

24.2.2020

„Crans Montana je pre mňa osudová, ani neviem, prečo sa mi tu tak darí. Na štarte mám vždy pocit, že tu môžem vyhrať. Mala som aj šťastie, že Petra Vlhová vypadla,“ priznala Brignoneová pre Eurosport.

Vo Svetovom pohári výrazne zvýšila svoj náskok pred Petrou Vlhovou. Aj preto, že slovenská lyžiarka nešťastne vypadla v druhom slalomovom kole súťaže všestrannosti.

Chyba, pri ktorej niet cesty späť

Pritom sa dlho zdalo, že Vlhová má všetko rozbehnuté na víťazstvo. Po prvom kole, ktoré pozostávalo zo super-G, bola druhá.

„Bolo dôležité zostať pri Federice, aby mi veľmi neutiekla. Podmienky neboli najlepšie, bolo to mäkké a hrboľaté. Snažila som robiť to, čo mi povedal tréner,“ priznala Vlhová pre RTVS po prvom kole.

Brignoneová mala pred Slovenkou náskok 58 stotín sekundy. Talianka vyštartovala do slalomu ako prvá a využila čistú trať na bezchybnú jazdu.

Hoci nie je slalomovou špecialistkou, po príchode do cieľa zdvihla ruky nad hlavu a oslavovala. Hneď za ňou vyrazila Vlhová.

A zdalo sa, že Brignoneovej oslava bola predčasná. Slovenka postupne zmazávala jej stratu. Na treťom medzičase mala manko len šiestich stotín sekundy.

Potom však prišiel šok.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články