Motocykle - 7. etapa (Ha'il - Sakaka, 453 kilometrov rýchlostných skúšok, celkovo 737 kilometrov):

2.Jose Cornejo FlorimoČileHonda+ 2:07 min
4.Sam SunderlandVeľká BritániaKTM+ 2:52 min
5.Daniel SandersAustráliaKTM+ 3:14 min
6.Xavier de SoultraitFrancúzskoHusqvarna+ 3:57 min
18.Štefan SvitkoSlovenskoSlovnaft Rally Team+ 14:26 min
60.Erik VlčákSlovenskoHusquarna+ 2:53:08 h

SAKAKA. Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM obsadil v siedmej etape Rely Dakar 18. priečku. V celkovom hodnotení si polepšil o jednu pozíciu a je na 13. mieste.

Jeho krajania Erik Vlčák na Husquarne skončil na 60. pozícii so stratou 2:53,08 hodiny a v celkovom poradí je na 55. mieste. Martin Benko svoje prvé vystúpenie na Dakare nedokončí, keď ho so zranenou nohou previezli vrtuľníkom na ošetrenie.

Nedeľňajšiu etapu z Ha'il do Sakaky so špeciálom dlhým 453 km vyhral Američan Ricky Brabec na Honde, ktorý mal v cieli čas 4:37:44 hodiny.

Druhý finišoval Čiľan Jose Ignacio Cornejo Florimo (Honda) s mankom 2:07 minúty a dostal sa na čelo priebežného poradia, keďže doterajší líder Toby Price z Austrálie (KTM) i druhý Argentínčan Kevin Benavides (Honda) nabrali pomerne veľkú stratu.

Tretí v cieli bol ďalší Američan Skyler Howes (+2:19 min). Svitko finišoval s mankom 14 minút a 26 sekúnd.

Cornejo Florimo má na čele poradia len sekundový náskok pred Priceom, na tretie miesto sa posunul Brit Sam Sunderland (KTM), ktorý stráca 2:11 minúty. Trinásty Svitko má manko 34:52 minút.

Preteky pokračujú v pondelok 8. etapou zo Sakaky do Neomu so 375 km špeciálom a celkovou dĺžkou 709 km.

Automobily - 7. etapa:

1. Yazeed Al Rajhi (Saud. Arábia/Toyota) 4:21:59 h, 2. Stephane Peterhansel (Fr./Mini) +48 s, 3. Carlos Sainz (Šp./Mini) +1:15 min

Automobily - po 7. etape:

1. Peterhansel 26:36:50 h, 2. Nasser Al-Attiyah (Kat./Toyota) +7:53 min, 3. Sainz 41:06

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Zraneného Benka odvážal vrtuľník. Svitko si polepšil, Dakar má nového lídra