Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Prvú prekážku stavbári zvládli

Sportnet|Publikované 26. apr 2009 o 22:00

Do semifinálovej série vstúpili hádzanári Inžinierskych stavieb Košice podľa predstáv, keď v domácom prostredí zdolali Považskú Bystricu 33:27 a ujali vedenia v sérii 1:0.KOŠICE. Považania pricestovali na prvé semifinále s porovnaní s posledným zápasom základnej časti v silnejšom zložení a chceli si odniesť domov prvé víťazstvo v sérii. Svojou bojovnosťou dokázali zdramatizovať duel. Lepšie zvládli záver prvého a úvod druhého dejstva, keď dokázali vyrovnať, no domáci prepli na vyšší stupeň a opäť naklonili misky váh na svoju stranu.

Tréner nestrácal nádej

Stavbárom vyšla úvodná patnásťminútovka, keď viedli 10:3 a zdalo sa, že stretnutie majú pevne v rukách. Prišlo však oslabenie, počas ktorého inkasovali tri góly a súper sa vrátil do zápasu. Polčas prehrali o dva góly, ktoré im vliali nové sily a v druhom sa snažili strhnúť vedenie, ale domáci im dovolili iba vyrovnať. "Aj za stavu 4:10 som veril chlapcom a ukázalo sa, že v stretnutí dvoch vyrovnaných súperov ešte ani štvorgólový náskok nemusí nič riešiť. Presvedčili sa o tom hráči. Dokázali vyrovnať, ale vlastnými chybami ponúkli víťazstvo domácim. Stretnutie malo dobrý náboj, len škoda, že sa skončilo takým rozdielom. O našej prehre rozhodla naša obrana a individuálne chyby. V obrane zlyhalo viacero chlapcov, nedokázali sme uspieť v hre jeden na jedného a potom sa to veľmi ťažko naháňa v útoku. Nepremenili sme ani sedmičky. Nesplnili sme taktické pokyny a chyby v obrane rozhodli. Pred nami je ďalší duel, v ktorom musíme hrať zodpovednejšie, aby sme vyhrali," povedal na margo stretnutia tréner hostí Ivan Pompoš.

Rozhodol kolektívnejší výkon

Jeho náprotivok na domácej lavičke Ján Hruščák mal lepšiu náladu po šesťgólovom víťazstve, ale na hre svojich zverencov videl aj viaceré nedostatky. Po sľubnom náskoku sa museli v polovičke druhej časti aj trocha obávať, ale zlepšenou hrou i streľbou dosiahli očakávané víťazstvo. "V play-off sa nehrá na skóre, ale víťazstvá. Na svojej strane máme prvé a pri ceste do finále potrebujeme vyhrať ešte dva zápasy. Naším cieľom je postup, ale nečaká nás ľahká cesta. S Považskou Bystricou sme hrali už šiesty duel a stále je to vyrovnané. Škoda, že sme poľavili a zahodili niekoľko šancí v momente, keď môžeme súperovi zasadiť rozhodujúci úder. Záver polčasu sme nezvládli, ale po dohovore v šatni sme zlepšili hru a hráči na palubovke v druhom dejstve podali kolektívnejší výkon. Lepšie sme zvládli druhý polčas, keď v prvom prišlo k zlyhaniu niektorých hráčov, čo si vysvetlíme počas najbližších dní v kabíne," povedal J. Hruščák. Stavbári nabrali kurz finále a pred druhým duelom sú v miernej výhode, ktorú by radi využili už v druhom stretnutí semifinále, ktoré sa hrá na tri víťazstvá.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.