Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Prvou semifinalistkou v Miami Serena Williamsová

SITA|Publikované 1. apr 2008 o 18:48

MIAMI 1. apríla (SITA) - Prvou semifinalistkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open v Miami na Floride (Tier I, dotácia 3,77 mil. USD) sa stala Američanka Serena Williamsová. Obhajkyňa ...

MIAMI 1. apríla (SITA) - Prvou semifinalistkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open v Miami na Floride (Tier I, dotácia 3,77 mil. USD) sa stala Američanka Serena Williamsová. Obhajkyňa minuloročného triumfu a štvornásobná víťazka tohto prestížneho podujatia zdolala vo štvrťfinále najvyššie nasadenú Belgičanku Justine Heninovú za 80 minút prekvapujúco hladko 6:2, 6:0. Domáca hráčka premenila za stavu 5:0 v druhom sete pri podaní súperky tretí mečbal. Išlo o reprízu minuloročného finále v Key Biscayne, v ktorom rovnako triumfovala mladšia zo sestier Williamsových, ale v troch setoch /0:6, 7:5, 6:3/. Dvadsaťšesťročná Američanka sa v bohatej vzájomnej bilancii s o rok mladšou Belgičankou ujala vedenia 7:6.

Svetová jednotka Heninová utŕžila v roku 2008 už druhýkrát nepopulárneho "kanára". Toho prvého jej uštedrila vo štvrťfinále Australian Open v Melbourne neskoršia víťazka, Ruska Maria Šarapovovová.

Súperkou Sereny Williamsovej v semifinále bude víťazka duelu Venus Williamsová (6-USA) - Svetlana Kuznecovová (3-Rus.).