Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Kristína Kučová kľúčový duel nezvládla, podľahli sme Holanďankám

Kristína Kučová. (Autor: TASR)
Sportnet|23. apr 2017 o 15:00

Slovenka prehrala v dvoch setoch.

Baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:

SLOVENSKO - Holandsko 1:3

Jana Čepelová - Richel Hogenkampová 6:3, 6:2

Rebecca Šramková - Kiki Bertensová 1:6, 3:6

Čepelová - Bertensová 3:6, 3:6

Kristína Kučová - Hogenkampová 5:7, 4:6

Štvorhra:

Daniela Hantuchová, Rebecca Šramková - Cindy Burgerová, Arantxa Rusová 2:1 - skreč, Holanďanky po 11 minútach odstúpili

BRATISLAVA. Slovenské tenistky sa neprebojovali do svetovej skupiny Pohára federácie. V baráži o účasť v elitnej osmičke totiž prehrávajú v bratislavskom NTC s Holandskom už 1:3.

O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Paula Haarhuisa sa postarala holandská dvojka Richel Hogenkampová, ktorá zdolala Kristínu Kučovú 7:5, 6:4. Mladšia zo sestier Kučových v záverečnom singli nahradila pôvodne nominovanú Rebeccu Šramkovú.

Na rozdiel od Hogenkampovej, ktorá bola rozohratejšia, som nezvládla kľúčové momenty, chýbala mi lepšia koncentrácia.


Kristína Kučová

Kiki Bertensová v úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek zvíťazila nad Janou Čepelovou 6:3, 6:3. Holanďanky nadviazali na triumf 4:1 z Apeldoornu 2015 a vo vzájomnej bilancii vedú už 3:1.

Slovenky napriek prehre ešte majú šancu, že sa v roku 2018 predstavia medzi elitou, ak v auguste vo Vietname schvália nový model súťaže a rozšírenie svetovej skupiny z osem na šestnásť účastníkov.

Slovenka bola po prehre sklamaná. "Mrzí ma, že sa mi nepodarilo vybojovať vyrovnávajúci bod. Na rozdiel od Hogenkampovej, ktorá bola rozohratejšia, som nezvládla kľúčové momenty, chýbala mi lepšia koncentrácia. Nebolo ľahké nastupovať za stavu 1:2.

Kristína Kučová prehrala v kľúčovom súboji a Slovenky podľahli Holanďankám: fotogaléria

24.4.2017

Celý týždeň ma trápili zranené slabiny. Kapitán Maťo Lipták mi však napriek tomu dal dôveru. Teraz, keď som si poranené miesto odtejpovala, tak to trochu cítim. Počas zápasu som však na zranenie nemyslela, nelimitovalo ma to," uviedla Kučová.

Lipták čakal, že po dvojhrách bude stav 2:2. "Všetci sme si mysleli, že Kika vyrovná na 2:2 a rozhodne až štvorhra. Janka odohrala proti Bertensovej výborný zápas, no Kiki ukázala, prečo je tak vysoko v rebríčku. Vo fedcupových zápasoch dokáže podať ešte lepšie výkony na turnajoch. Janka mohla uspieť, iba ak by hrala celý zápas nadštandardne.

Mal som dilemu, koho postavím do záverečnej dvojhry. Rozhodol som sa pre Kiku, ktorá nebola stopercentne fit, ale na tréningoch hrala výborne. Hogenkampová však hrala o triedu lepšie ako proti Janke a hoci Kika bojovala, na zisk vyrovnávajúceho bodu to nestačilo. Škrt cez rozpočet nám urobilo zranenie Dominiky."

Hogenkampová sa kapitánovi odvďačila za dôveru. "Som veľmi šťastná, že sme vyhrali, aj že sme uspeli ako celý tím. Včera som nevyužila svoje šance, dnes som ich premenila, to bol základný rozdiel. Celkovo si myslím, že som proti Kučovej podala veľmi dobrý výkon."

"Výsledok ma, samozrejme, veľmi potešil, všetci v tíme sme šťastní. Privítal som, ako dnes naše dievčatá zahrali. Kiki Bertensová opäť bola vo Fed Cupe vo výbornej forme. Nie nadarmo má v singloch v tejto súťaži bilanciu 18:2. Nemôžeme sa na to síce spoliehať, lebo by sa nám to mohlo vypomstiť, ale ona si prakticky vždy počína takto, čo je fantastické.

Richel Hogenkampová v nedeľu v porovnaní so sobotou zahrala oveľa agresívnejšie a koncentrovanejšie. Jej smerom išli gemy, aké o deň skôr prehrávala," upozornil Paul Haarhuis.

Online prenos:

Fed Cup Play-off 2017
23.04.2017 o 15:00
Kučová
0:2
(5:7, 4:6)
Ukončený
Hogenkampová
Prenos
Holandské tenistky postupujú do svetovej skupiny Pohára federácie. Bohužiaľ, nášmu tímu nevyšla najmä príprava na toto víkendové stretnutie. Zvolili sme si antuku, pričom tento povrch sedel najmä holandskej jednotke Kiki Bertensovej. Zrejme bola voľba povrchu podmienená tomu, aby mohla prísť Dominika Cibulková, ale tá sa minulý týždeň zranila. Razom sa tak favoritom na postup stalo Holandsko a túto rolu aj potvrdilo. Oranjes rozhodli už po zápasoch dvojhry. V našom prenose sme sledovali výhru Richel Hogenkampovej, ktorá si v dvoch setoch poradila s Kristínou Kučovou. Zatiaľ nevieme, či sa bude hrať aj záverečná štvorhra. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný deň.
Koniec zápasu
4:6
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skRichel Hogenkampová bekhendovým víťazným úderom po čiare ukončuje celé stretnutie. Holandsko tak získava potrebný tretí bod a zahrá si v elitnej svetovej skupine Pohára federácie.
0-40
Richel Hogenkampová má ďalšie šance na ukončenie celého zápasu. Kristína Kučová totiž nasmerovala loptičku len do polovice siete.
0-30
Kristína Kučová posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru. Pocítila to aj jej raketa, ktorá ochutnala chuť miestneho antukového povrchu.
0-15
Kristína Kučová chcela skrátiť výmeny, no Richel Hogenkampová jej úmysel prečítala. Aj ona následne zahrala kratší úder a získava bod na svoju stranu.
4:5
Kristína Kučová sa ešte drží v hre o víťazstvo. Dokázala odvrátiť dva mečbaly svojej holandskej súperky a znižuje jej náskok na rozdiel jediného gemu.
A-40
Kristína Kučová bojuje do posledných chvíľ. Pomohla si kvalitným servisom z pravej strany a vďaka priamemu bodu získava výhodu.
40-40
Ani teraz sa našej tenistke nepodarilo ukončiť tento gem. Richel Hogenkampová sa dostala do výmeny a ukončila ju forhendovým víťazným úderom.
A-40
Kristína Kučová vytiahla z rukáva svoje prvé eso, a tak si vybojovala druhú šancu na ukončenie tohto gemu.
40-40
Richel Hogenkampová sa teraz dostala k dobrému returnu a donútila bratislavskú rodáčku chybovať z bekhendovej strany.
A-40
Kristína Kučová získava tretiu loptičku v rade, a tak má stále šancu získať tento gem a zdramatizovať priebeh celého duelu.
40-40
Kristína Kučová stále bojuje a ovracia aj druhý mečbal svojej holandskej súperky. Tá si tak na víťaznú loptičku musí ešte počkať.
30-40
Richel Hogenkampová chcela ukončiť dnešný duel víťazným úderom z returnu, ale loptička skončila niekoľko centimetrov za zadnou čiarou.
15-40
Richel Hogenkampová zakončila výmenu nekompromisným smečom pri siete. To znamená, že Holandsko má k dispozícii dva mečbaly.
15-30
Richel Hogenkampová to teraz prehnala so svojim dôrazom. Do loptičky dala až príliš veľa sily, a tak loptička skončila za základnou čiarou.
0-30
Následne slovenská tenistka chybuje, a tak Richel Hogenkampová potrebuje získať už len dve loptičky k celkovému triumfu.
0-15
Kristína Kučová už zápas akoby prehrala v hlave. Deviaty gem druhého setu začína svojou treťou dvojchybou v zápase.
3:5
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skKristína Kučová posiela return mimo vymedzeného priestoru. To znamená, že Holandsko potrebuje k celkovému víťazstvu získať už len jediný gem.
15-40
Fantastické skrátenie hry v podaní holandskej tenisovej dvojky. Tá si takýmto exkluzívnym spôsobom vypracovala dvojicu gembalov.
15-30
Tentokrát nám Richel Hogenkampová pomáha zbytočnou chybou z forhendovej strany. Loptička našťastie spadla tesne vedľa bočnej čiary.
0-30
Richel Hogenkampová si pomohla priamym bodom z podania a zvyšuje svoje vedenie. Kristína Kučová loptičku nasmerovala ďaleko do autu.
0-15
Slovinska rozhodkyňa Anja Vregová nám opäť pomohla, a tak sa výmena opakovala. Napriek tomu ju po zlom returne získava Richel Hogenkampová.
3:4
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skRichel Hogenkampová čistou hrou berie servis svojej súperky. Kristína Kučová sa za loptičkou ani nerozbehla a akoby už zápas pomaly prehrala v hlave. Každopádne, Oranjes sú dva gemy od postupu.
0-40
Kristína Kučová posiela loptičku len do siete, a tak bude musieť odvracať tri hrozby straty svojho podania. Skutočne nepríjemná situácia pre našu tenistku.
0-30
Holandská tenistka získava aj túto loptičku. V úvode výmeny sa síce musela brániť, no napokon si prešla k sieti a donútila naši tenistku chybovať.
0-15
Richel Hogenkampová nezahrala svoje skrátenie vôbec ideálne. Kristína Kučová loptičku bez problémov dobehla, no nasledujúci úder Slovenky skončil za základnou čiarou.
3:3
Bohužiaľ, predošlý víťazný úder ide veľmi rýchlo do zabudnutia. Kristína Kučová posiela loptičku za základnú čiaru, a tak Richel Hogenkampová vyrovnáva skóre setu na 3:3.
30-40
Krásne obhodenie v podaní slovenskej tenistky. Kristína Kučová sa zaskvela skutočne krásnym úderom z bekhendu, škoda že neprišiel skôr.
15-40
Richel Hogenkampová dokonale otáča priebeh tohto gemu. Slovenská tenistka sa snažila zmeniť rytmus výmeny, no bekhendový úder sa do kurtu nevošiel.
15-30
Páska opäť hrala s holandskými farbami. Loptička prepadla na stranu Kristínu Kučovej, ktorá ju už nedokázala včas dobehnúť.
15-15
Slovenská tenistka po krásnom víťaznom údere robí zbytočnú nevynútenú chybu. Sama sa tak pripravila o náskok, ktorý si vypracovala.
15-0
Richel Hogenkampová nezačína gem pri svojom podaní práve najlepšie. Do výmeny síce išla cez prvý servis, no naša hráčka ju zaskočila bekhendovým úderom po čiare.
3:2
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skKristína Kučová sa zo zisku brejku dlho netešila. Richel Hogenkampová si za veľmi krátky čas získala stratené podanie späť a v druhom sete prehráva už len o jeden gem.
0-40
Kristína Kučová s situáciu krásne pripravila, no pri sieti nepochopiteľne zaváhala. Bohužiaľ, slovenská tenistka bude čeliť trom brejkbalom.
0-30
Aj táto loptička skončila za základnou čiarou. Richel Hogenkampová má tak okamžite možnosť získať stratené podanie naspäť.
0-15
Kristína Kučová podáva na potvrdenie brejku, no nezačína práve najlepšie. Dopustila sa totiž zbytočnej nevynútenej chyby z forhendu.
3:1
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skKristína Kučová získava podanie svojej súperky. Po bekhendovom údere sa zaskvela aj presným forhendovým úderom a ukončuje štvrtý gem druhého setu.
A-40
Kristína Kučová bude mať výhodu ďalšieho brejkbalu. Vypracovala si ho vďaka výbornému bekhendovému úderu po čiare.
40-40
Skóre tohto gemu sa nám opäť prehuplo na zhodu. Kristína Kučová trafila presne základnú čiaru, čo potvrdila aj hlavná rozhodkyňa zo Slovinska.
40-A
Richel Hogenkampová získava výhodu na svoju stranu. Pomohla si svojim tretím esom v dnešnom zápase. Kristína Kučová nemala veľa šancí.
40-40
Tak toto nie je možné! Kristína Kučová si výmenu krásne pripravila, mala dobrú pozíciu pre zahranie víťazného úderu, no loptičku poslala len do siete.
40-30
Tentokrát to slovenská tenistka zvládla lepšie a donútila svoju súperku chybovať. Diváci v Národnom tenisovom centre tak budú svedkami brejkbalu.
30-30
Zbytočná chyba v podaní našej tenistky. Dva brejkbaly s určitosťou neuvidíme, pretože Kristína Kučová namierila loptičku do siete.
30-15
Kristína Kučová dokonale využila slabší druhý servis svojej súperky. Okamžite po returne zahrala víťazný úder a vypracovala si drobný náskok.
15-15
Následne ale Richel Hogenkampová napravila svoje predošlé zaváhanie. Aktívnou hrou dostala súperku pod tlak a donútila ju chybovať.
15-0
Richel Hogenkampová nezačína pri vlastnom podaní práve najlepšie. Loptička z jej rakety končí len v sieti, čo teší aj trénera Mateja Liptáka.
2:1
Tentokrát chybuje holandská tenistka, a tak sa tretí gem tohto setu končí. Kristína Kučová si aj druhýkrát udržala podanie a dostáva sa do opätovného vedenia.
40-30
Kristína Kučová prvú šancu využiť nedokázala. Loptička z jej rakety končí už po niekoľkýkrát za základnou čiarou, čo nás neteší.
40-15
Kristína Kučová pekným víťazným úderom po čiare získava dve gembalové možnosti. Bratislavská rodáčka je tak blízko k zisku svojho podania.
30-15
Slovenská tenistka ide do opätovného vedenia. Holandská súperka totiž nasmerovala loptičku mimo vymedzeného priestoru.
15-15
Teraz si obe hráčky situáciu vymenili. Richel Hogenkampová prekvapila svoju súperku skrátením a následne ju obhodila na sieti.
15-0
Kristína Kučová šikovne skrátila hru. Richel Hogenkampová síce loptičku ešte dobehla, no následne ju naša tenistka dokázala obhodiť forhendovým úderom.
1:1
Kristína Kučová posiela loptičku do siete, a tak sa tento gem končí. Slovenka mala skutočne veľké šance na zisk brejku, no v dnešnom zápase nehrá v psychickej pohode.
40-A
Ďalšia školácka chyba Kristíny Kučovej. Po dobrom údere mala komfortnú pozíciu na sieti, ale loptičku poslala mimo vymedzeného priestoru.
40-40
Kristína Kučová doslova zahodila šancu na zisk brejku. Z pomerne jednoduchej pozície napálila loptičku niekoľko metrov za zadnú čiaru.
A-40
Richel Hogenkampová zaváhala na sieti. Jej half-volej skončil ďaleko za základnou čiarou, a tak má slovenská tenistka šancu na brejk.
40-40
Holandský tím sa už tešil zo zisku gemu, no úder Richel Hogenkampovej skončil tesne za základnou čiarou. Nasledovať tak bude zhoda.
40-A
Holandská tenistka získava výhodu na svoju stranu. Kristína Kučová totiž posiela loptičku len do polovice siete, čo nás samozrejme neteší.
40-40
Richel Hogenkampová si pomohla kvalitným servisom. Naša tenistka nedokázala vrátiť loptičku na druhú stranu dvorca a budeme svedkami zhody.
40-30
Kristína Kučová zaznamenáva aj forhendový víťazný úder, a tak má jednu možnosť na zisk podania súperky. Dúfajme, že ju dokáže využiť.
30-30
Slovenská tenistka vyrovnáva skóre gemu. Parádnym spôsobom dokázala bodovať úderom priamo zo svojho returnu.
15-30
Holandská hráčka sa teraz doslova pohrala s našou tenistkou. Pri sieti bola pevná ako stena a výmenu ukončila kratším volejom.
15-15
Richel Hogenkampová následne dokázala vyrovnať skóre druhého gemu. Základnom úspechu bolo kvalitné podanie holandskej hráčky.
15-0
Richel Hogenkampová pomáha našej súperke svojou prvou dvojchybou v dnešnom zápase. Dúfajme, že to Kristínu Kučovu povzbudí.
1:0
Kristína Kučová zvládla mimoriadne dôležitý úvodný gem druhého setu. V jeho závere diktovala tempo výmeny a vďaka forhendovým úderom bodovala.
40-30
Richel Hogenkampová ešte čiastočne dramatizuje priebeh úvodného gemu druhého setu. Výmenu zakončuje forhendovým úderom po čiare.
40-15
Kristína Kučová získava tretiu loptičku za sebou. Zaskvela sa parádnym víťazným úderom, na ktorý Richel Hogenkampová nemala šancu reagovať.
30-15
Richel Hogenkampová ani tento return nenamierila do dvorca. Loptička skončila tesne v aute, čo znamená bod pre Slovensko.
15-15
Následne si ale slovenská tenistka pomohla priamym bodom z podania a vyrovnáva skóre gemu pri svojom podaní.
0-15
Druhý set začala na servise opäť slovenská tenistka, ktorá nutne potrebuje zabrať. Úvodnú loptičku ale po nepresnom obhodení získava jej súperka.
5:7
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skAj tretí set dnešného tenisového programu získava na svoje konto Holandsko. Postarala sa o to Richel Hogenkampová, ktorá ho získala v zápase s Kristínou Kučovou pomerom 5:7. Oranjes sú tak blízko k postupu do svetovej skupiny Pohára federácie.
15-40
A ďalšie eso! Richel Hogenkampová prekvapila našu tenistku podaním do stredu kurtu a má dve možnosti na ukončenie prvého setu.
15-30
Holandská tenistka si pomáha svojim druhým esom v zápase. Otáča tak priebeh tohto gemu a dostáva sa dve loptičky od zisku setu.
15-15
Zlyhanie z predošlej výmeny Richel Hogenkampová kompenzuje pekným forhendovým víťazným úderom. Kristína Kučová už nedokázala loptičku zachytiť.
15-0
Richel Hogenkampová podáva na víťazstvo v prvom sete, ale lepšie začína slovenská tenistka. Základom úspechu bol kvalitne zahraný return.
5:6
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skKristína Kučová trafila loptičku opäť do siete a so šancami Slovenska na postup do svetovej skupiny to nevyzerá najlepšie. V ďalšom geme nutne potrebuje získať podanie Richel Hogenkampovej.
30-40
Richel Hogenkampová mala poriadne veľké šťastie. Loptičku z jej rakety tečovala páska na druhú stranu dvorca a Kristína Kučová na ňu už nedokázala reagovať.
30-30
Ďalšia nevynútená chyba zo strany holandskej tenistky. Tá posiela svoj return opäť niekoľko centimetrov za základnú čiaru.
15-30
Richel Hogenkampová pomáha našej tenistky zbytočnou nevynútenou chybou priamo z returnu. Napriek tomu má jedenásty gem stále lepšie rozbehnutý.
0-30
Kristína Kučová bude o svoje podanie musieť poriadne zabojovať. Prehráva totiž už o dve loptičky, pretože teraz chybovala úderom do siete.
0-15
Kristína Kučová akoby nevedela čo má hrať. Aj teraz dlho váhala, a preto aj jej úder dopadol tak, ako dopadol. Chyby začínajú pribúdať.
5:5
Prvé dejstvo bude pokračovať ďalej. Richel Hogenkampová síce nezačala dobre, no následne dokázala aj vďaka chybám našej hráčky otočiť vývoj gemu.
15-40
Slovenská tenistka posiela loptičku za základnú čiaru. Richel Hogenkampová tak otáča nepriaznivý vývoj gemu a má dve možnosti na zisk desiateho gemu.
15-30
Kristína Kučová mala aj túto výmenu veľmi dobre rozohranú. Tlačila súperku, ale namiesto víťazného úderu prichádza ďalšia zbytočná chyba.
15-15
Veľmi dôležitú výmenu zvládla úspešne Richel Hogenkampová. Tá síce neskrátila hru vôbec dobre, no jej drobné zaváhanie nedokázala Kristína Kučová využiť.
15-0
Kristína Kučová začína lepšie. Teraz si trpezlivo počkala na chybu svojej súperky, ktorá napokon z bekhendovej strany aj prišla.
5:4
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skTak sa to napokon podarilo! Kristína Kučová priamym bodom dokázala ukončiť maratónsky gem, v ktorom sme videli celkovo sedem zhôd. Pod tlak sa tak dostáva Richel Hogenkampová, ktorá bude podávať na udržanie v prvom sete.
A-40
Richel Hogenkampová nedokázala vrátiť loptičku na druhú stranu dvorca, a tak má Slovenka ďalšiu možnosť na ukončenie tohto dôležitého gemu.
40-40
Kristína Kučová mala aj poriadny kus šťastia. Richel Hogenkampová si prechádzala na sieť, no jej bekhendový úder končí vedľa bočnej čiary.
40-A
Kristína Kučová zahráva vo veľmi nevhodnom čase dvojchybu. Po sérii výhod tak tento raz bude čeliť hrozbe straty podania.
40-40
Kristína Kučová odmietla aj túto šancu na ukončenie gemu. Loptičku poslala po svojom druhom údery ďaleko za základnú čiaru.
A-40
Slovenská tenistka sa teší zo zisku ďalšej výhody. Richel Hogenkampová sa na seba poriadne hnevá, keďže túto chybu si určite mohla odpustiť.
40-40
Bohužiaľ, ani teraz sa tento gem nekončí. Richel Hogenkampová využila slabý druhý servis našej hráčky a zahrala víťazný úder z returnu.
A-40
Kristína Kučová má ďalšiu výhodu na svojej strane. Tentokrát sa krásne položila do bekhendového úderu a dokázala zahrať víťazný úder.
40-40
Ani teraz sa deviaty gem úvodného setu nekončí. Richel Hogenkampová predviedla krásny bekhendový úder po čiare, ktorý naša hráčka nedokázala vrátiť naspäť.
A-40
Bratislavská rodáčka si pomohla priamym bodom z podania. Richel Hogenkampová namierila loptičku len do polovice siete.
40-40
Richel Hogenkampová sa nechce zmieriť s tým, že by tento gem prehrala. Treba uznať, že v tejto výmene bola Kristína Kučová pasívna, a tak Holanďanka mohla zahrať víťazný úder.
A-40
Skvelé! Kristína Kučová fantastickým forhendovým úderom po čiare získava na svoju stranu výhodu, ktorú veríme, že dokáže potvrdiť.
40-40
Kristína Kučová musela ísť vo výmeny len cez druhé podanie, no výrazne jej pomohla Richel Hogenkampová, ktorá poslala ľahký úder za základnú čiaru.
40-A
Po dlhej výmene poslala Kristína Kučová opäť loptičku len do siete. Richel Hogenkampová si tak predsa len vypracovala možnosť na zisk brejku.
40-40
Aj Dominika Cibulková sleduje dnešný zápas a fandí Kristíne Kučovej. Tá však bude musieť bojovať o svoje podanie cez zhodu, keďže poslala loptičku do siete.
40-30
Výhodu na svoju stranu získava Kristína Kučová. Richel Hogenkampová posiela loptičku do siete, tak nemusí čeliť hrozbe straty podania.
30-30
Richel Hogenkampová mala šťastie, keď loptička z jej rakety dopadla presne na čiaru. Zákonite sa zle odrazila a Kristína Kučová nedokázala reagovať.
30-15
Richel Hogenkampová prerušuje sériu získaných bodov slovenskej tenistky. Krásne a hlavne nečakane poslala loptičku tesne za sieť.
30-0
Parádna kombinácia úderov od našej tenistky. Po výbornom servise na podávacie T-čko prišiel z jej strany nechytateľný forhendový úder.
15-0
Ďalšia výborná výmena od slovenskej tenistky. Svojou aktívnou hrou si vytvorila pozíciu pre útok a zakončila ju precízne zahraným volejom.
4:4
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skKristína Kučová si druhýkrát v dnešnom zápase berie stratené podanie naspäť. Richel Hogenkampová posiela loptičku len do siete, a tak sa môže tešiť celý slovenský tím.
40-30
Skvelá výmena v podaní bratislavskej rodáčky. Tá si súperku povodila po dvorci a výmenu zakončila víťazným forhendovým úderom po čiare.
30-30
Teraz sa šťastie usmialo na slovenskú hráčku. Páska totiž úder jej súperky tečovala do autu, a tak tu máme opäť vyrovnaný stav.
15-30
Holandská tenistka si pomáha priamym bodom z podania. Return slovenskej tenisovej dvojky skončil niekoľko decimetrov za zadnou čiarou.
15-15
Richel Hogenkampová to teraz nezahrala dobre. Mohla si vyberať kam umiestni loptičku, no poslala ju len na raketu našej hráčky. Tá ju následne dokázala obhodiť.
0-15
Kristína Kučová akoby nebola úplne zdravotne v poriadku. Richel Hogenkampová veľmi ľahko získava body a smeruje za ziskom prvého setu.
3:4
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skPodanie našej tenistky bolo skutočne veľmi slabučké. Richel Hogenkampová sa oprela do returnu a víťazným úderom ukončila siedmy gem prvého setu. Opäť sa tak dostáva do tesného vedenia.
0-40
Kristína Kučová opäť netrafila priestor dvorca. Loptička končí vedľa bočnej čiary, a tak má jej holandská súperka dve šance na zisk brejku.
0-30
Kristína Kučová opäť posiela loptičku len za základnú čiaru. Richel Hogenkampová tak získava nádejný náskok v dôležitej siedmej hre.
0-15
Kristína Kučová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie a Richel Hogenkampová toho okamžite využila. Zahrala totiž víťazný úder z forhendu.
3:3
Richel Hogenkampová svojim prvým esom v zápase ukončuje šiestu hru. Kristína Kučová si ešte išla pozrieť odtlačok loptičky, no sama uznala, že išlo o dobrý servis.
15-40
Richel Hogenkampová má k dispozícii dva gembaly. Pekne sa oprela do svojho obojručného bekhendu a úderom po čiare nedala súperke šancu.
15-30
Sledovali sme priam exhibičnú výmenu. Richel Hogenkampová najskôr skrátila hru, naša tenistka následne síce zahrala veľmi kvalitne, no výmenu ukončil až víťazný úder Holanďanky.
15-15
Richel Hogenkampová mala teraz šťastie. Jej súperka totiž netrafila loptičku práve najlepšie a najmä preto sa teší zo zisku loptičky.
15-0
Výborne to teraz zahrala naša tenistka. Po kratšom údere súperky prešla do útoku a výmenu zakončila forhendovým úderom po čiare.
3:2
Kristína Kučová zvládla náročný gem a dostáva sa do vedenia. V predošlej výmene predviedla dobrú kombináciu úderom. Po podaní von z dvorca totiž zahrala forhendový víťazný úder.
A-40
Richel Hogenkampová chcela výmenu ukončiť bekhendovým úderom po čiare. To sa jej síce podarilo, no len tým spôsobom, že loptičku nasmerovala do siete.
40-40
V piatom geme budeme našťastie pokračovať. Kristína Kučová dokázala svoju súperku zatlačiť do defenzívy a dočkala sa jej forhendovej chyby.
30-40
Kristína Kučová sa snažila skrátiť hru, no loptička skončila ešte na jej polovici kurtu. To znamená, že Richel Hogenkampová má šancu na ďalší brejk.
30-30
Kým prvá dnešná dvojhra bola najmä o skvelých víťazných úderoch, začiatok tohto zápasu je v znamení zbytočných chýb. Tento raz sa o jednu z nich postarala Richel Hogenkampová.
15-30
A ďalšia chyba našej tenistky. Tentokrát netrafila priestor dvorca, a tak pri vlastnom podaní musí doháňať nepríjemné manko.
15-15
Kristína Kučová robí na začiatku zápasu skutočne až príliš veľa nevynútených chýb. Aj teraz z dobrej pozície poslala loptičku len do siete.
15-0
Do piateho gemu vstupuje lepšie slovenská tenistka. Kristína Kučová diktovala tempo výmeny a napokon sa dočkala vynútenej chyby súperky.
2:2
Aj Richel Hogenkampová si prvýkrát v dnešnom zápase udržala podanie. Treba ale dodať, že jej k tomu pomohla najmä naša hráčka, ktorá sa nevyvarovala zbytočných chýb.
15-40
Bohužiaľ, aj teraz chybuje slovenská tenistka. Okamžite po podaní svojej súperky posiela loptičku niekoľko centimetrov za základnú čiaru.
15-30
Richel Hogenkampová je na konci dlhej výmeny úspešnejšia. Kristína Kučová poslala loptičku zo svojej forhendovej strany tesne do autu.
15-15
Teraz to slovenská tenistka spravila lepšie. Forhendovým úderom po čiare zatlačila svoju súperku a napokon sa teší zo zisku loptičky.
0-15
Kristína Kučová netrafila loptičku vôbec ideálne. Loptička skončila ďaleko za základnou čiarou, a tak boduje Richel Hogenkampová.
2:1
Podarilo sa! Kristína Kučová získava druhú hru za sebou, a tak sa dostáva do vedenia. Pekne si pripravila svoju pozíciu a výmenu ukončila presným volejom k čiare.
40-30
Richel Hogenkampová výrazne pomohla našej tenistke. Loptičku poslala len do polovice siete, a tak bude mať šancu ukončiť gem Kristína Kučová.
30-30
Teraz to bratislavská rodáčka zahrala oveľa lepšie. Pekne sa položila do bekhendového úderu a podobe ako na začiatku celej hry zaznamenala víťazný úder.
15-30
Kristína Kučová ani na dvakrát nedostala loptičku na druhú stranu dvorca. Pramení z toho prvá dvojchyba, ktorá komplikuje situáciu s udržaním servisu.
15-15
Tentokrát to spravila lepšie Richel Hogenkampová. Holandská tenistka po kratšom údere našej hráčky prešla do útoku a zahrala víťazný úder.
15-0
Kristína Kučová začína druhý gem na svojom podaní oveľa lepšie. Výmenu ukončila vďaka parádnemu víťaznému bekhendovému úderu.
1:1
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skTak sa to predsa len podarilo. Kristína Kučová predviedla veľmi dobrý return, na ktorý Richel Hogenkampová nedokázala reagovať. Loptička končí len v sieti, a tak tu máme vyrovnaný stav.
40-30
Richel Hogenkampová ešte prvú hrozbu straty podania dokázala odvrátiť. Kristína Kučová totiž posiela loptičku len do siete.
40-15
Kristína Kučová má šancu získať stratené podanie okamžite naspäť. Tentokrát slávila úspech jej agresívna hra a prináša dva brejkbaly.
30-15
Slovenská tenistka sa ale následne dostáva do vedenia. Pomohla jej Richel Hogenkampová, ktorá loptičku nenasmerovala na druhú stranu dvorca.
15-15
Richel Hogenkampová ale následne dokázala vyrovnať priebeh druhého gemu zápasu. Holandská tenistka vstúpila do zápasu koncentrovanejšie.
15-0
Richel Hogenkampová nezačína pri vlastnom servise práve najlepšie. Loptička z jej rakety skončila len v sieti, a tak do vedenia ide Slovenka.
0:1
ONLINE - Fed Cup: Kristína Kučová-Richel Hogenkampová | Sportnet.skKristína Kučová posiela loptičku len do siete, a tak nevstupuje vôbec dobre do existenčného zápasu Slovenska. Richel Hogenkampová sa dostáva do vedenia, ktoré môže zvýšiť na servise.
15-40
Richel Hogenkampová uspela na sieti a okamžite si vytvorila dve možnosti na zisk dôležitého brejku. Holandská tenistka je zatiaľ aktívnejšia.
15-30
Slovenská tenistka teraz netrafila loptičku ideálne. Skončila ďaleko za základnou čiarou, a tak bude mať Kristína Kučová hneď v prvom geme zápasu problémy.
15-15
Richel Hogenkampová predviedla celkom pekný return, no následne sa jej nepodarilo ukončiť výmenu víťazným úderom. Loptička si našla cestu až za základnou čiarou.
0-15
Štvrtú dvojhru začína na podaní slovenská tenistka Kristína Kučová. V prvej výmene ale nie je úspešná, keďže jej úder z bekhendu skončil v tesnom aute.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Slovensko po troch zápasoch prehráva s Holandskom 1:2, no ešte nič nie je stratené. Tretí bod pre Oranjes bude chcieť získať Richel Hogenkampová, no jej súperkou napokon nebude Rebecca Šramková, ale skúsenejšia Kristína Kučová. Bratislavskej rodáčke tak budeme držať palce.

@domicibulkova @cepi93 @rebbsramkova #fedcup#dinner#official#goodtime#styling#by @andrejkusalik #????????

Príspevok, ktorý zdieľa Kristina Kucova (@kucovakristina),


Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní štvrtej dvojhry fedcupového zápasu medzi Slovenskom a Holandskom. Podľa predzápasového žrebu by si v nej mali zmerať sily mladučká Rebecca Šramková a Richel Hogenkampová.

REBECCA ŠRAMKOVA

Rebecca Šramková slovenských tenisových fanúšikov príjemne šokovala víťazstvami v talianskom Forli, ale vo včerajšom zápase prišla o svoju stopercentnú bilanciu vo Fed Cupe. V zápase proti Kiki Bertensovej prehrala hladko 1:6, 3:6 a podľa trénera Mateja Liptáka nováčikovskú daň. Pre 20-ročnú tenistku to totiž bolo prvé vystúpenie pred domácimi fanúšikmi. Mrzieť ju môže najmä zbabrané druhé dejstvo, v ktorom viedla 3:0 a 30:0, no napriek tomu ho prehrala. V zápase zahrala až 32 nevynútených chýb, čo je na dva krátke sety extrémne vysoké číslo. V dnešnom zápase bude musieť byť oveľa trpezlivejšia a postupne si pripravovať pozície pre ukončenie výmeny. Bratislavská rodáčka prehrala už päť zápasov po sebe, čo určite poznačilo aj jej psychiku. Preto bude veľmi dôležité to, aby sa od začiatku dostala do hernej pohody a najmä svojim forhendom dostávala súperku pod tlak.

RICHEL HOGENKAMPOVÁ

Richel Hogenkampová v úvodnej dvojhre nepodala práve najlepší výkon a v zápase s Jankou Čepelovou uhrala len päť gemov. V zápase až sedemkrát prišla o svoje podanie, čo je takisto veľmi veľa. Podanie si udržala len raz a po prvom servise vyhrala iba 43% loptičiek. Čiastočne ju držala nad vodou aspoň dobrá hra na príjme. Dokázala si vypracovať až 14 brejkbalových možností, no využila len štyri z nich. V prvej dvojhre sa jej vôbec nedarilo na sieť, keďže uspela len v 28 percentách prípadov. Okrem toho musíme spomenúť aj obrovskú porciu 45 nevynútených chýb. Richel Hogenkampová sa v rebríčku WTA nachádza až na 136. mieste, teda o desať miest nižšie ako naša tenisová hviezdička. Vo Fed Cupe ju dnes čaká dvanáste vystúpenie vo dvojhre a určite zabojuje o ôsme víťazstvo. Vo svojej kariére sa s Rebeccou Šramkovou ešte nestretla.

Fed cup time ???? #teamnl #selfie #dinner

Príspevok, ktorý zdieľa Richel Hogenkamp (@richelhogenkamp92),


Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články