Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Provizórne suspendovali dvoch ruských biatlonistov

Najlepší biatlonista sveta Martin Fourcade hrozil bojkotom podujatí v Rusku. Napokon ich IBU krajine odobrala. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 22. dec 2016 o 18:45

V Rusku sa na budúci rok napokon neuskutočnia mládežnícke a juniorské majstrovstvá sveta ani Svetový pohár.

BERLÍN. Medzinárodná biatlonová únia (IBU) na štvrtkovom mimoriadnom zasadnutí výkonného výboru provizórne suspendovala dvoch ruských biatlonistov a dvadsaťdeväť ďalších začala vyšetrovať.

Rusko na budúci rok neusporiada mládežnícke a juniorské majstrovstvá sveta v Ostrove ani Svetový pohár v Ťumeni. IBU o náhradných dejiskách rozhodne neskôr.

Medzi viac než tisíckou ruských športovcov profitujúcich zo štátom sponzorovaného dopingového systému figurovalo podľa správy vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richarda McLarena aj tridsaťjeden biatlonistov. Martin Fourcade pohrozil bojkotom tamojších podujatí a generálna sekretárka Českého zväzu biatlonu Eva Kupilíková požiadala IBU, aby viac neorganizovala súťaže v Rusku.

Martin Fourcade pohrozil bojkotom súťaží v Rusku.

Z tridsaťjeden sa u dvoch už začalo disciplinárne konanie zo strany Medzinárodného olympijského výboru (MOV), formálne vyšetrovanie zvyšných dvadsiatich deviatich sa netýka zimných olympijských hier 2014 v Soči.

"Podozrenie nestačí na konanie, budeme sa držať profesionálneho prístupu. Dodržiavanie pravidiel musí platiť pre vinných aj nevinných," citovala agentúra DPA prezidenta IBU Andersa Besseberga.

MOV privítal postup biatlonovej únie: "Je v súlade s odporúčaniami našej exekutívy." Mená suspendovaných ani vyšetrovaných nezverejnili.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.