Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Prišiel ako bohatier Ivan na trabante. Sagan sa oženil

Peter Sagan sa oženil so svojou priateľkou Katarínou Smolkovou. (Autor: Gabriel Kuchta - SME)
Miloslav Šebela|11. nov 2015 o 19:55

„Pustite ma, chcem sa vydať,“ musela si zakričať nevesta, aby sa cez množstvo zvedavých ľudí dostala do kostola za svojím ženíchom.

DOLNÝ KUBÍN. Vlajky, povzbudivé výkriky a päťsto ľudí pred Kostolom sv. Kataríny Alexandrijskej v Dolnom Kubíne vytvorilo v stredu napoludnie atmosféru, akoby sa schyľovalo k finišu na pretekoch. Ozývalo sa aj – Sagan do toho!

Momentálne najpopulárnejší slovenský športovec sa oženil s priateľkou Katarínou. Aby svoju nastávajúcu mohol dostať, musel zvládnuť aj náročnú prekážku – prepíliť hrubý bukový kmeň, ktorým mu zatarasili cestu.

S klasickou mechanickou pílkou sa mu príliš nedarilo. Aby získal motorovú, musel susedov podplatiť koláčmi a pálenkou.

((foto))

Ako bohatier Ivan

Populárny cyklista prišiel na obrad netradične oblečený. Kabátom i kostýmom sa ponášal na Ivana z ruskej rozprávky o Mrázikovi. Mladomanželia si vraj priali, aby ich svadobný deň vyzeral ako z rozprávky a niesol sa celý v rozprávkovom duchu.

Slovenský bohatier však prišiel do kostola nie na kočiari ťahanom žrebcom, ale na nablýskanom zelenom trabante. Pred kostolom už v tom čase čakalo množstvo ľudí, ktorí chceli mladomanželov vidieť a popriať im.

Kým Sagan davom rýchlo prebehol, neveste sa nedarilo ani len vystúpiť z auta. „Pustite ma, chcem sa vydať,“ musela zakričať Katarína Smolková.

Najväčšiu zábavu mali zo svadby deti z blízkej základnej školy. Cez vyučovanie nakúkali cez okná a vykrikovali. Po skončení behali okolo kostola, tlačili sa pomedzi ľudí a vykrikovali: „Aj ja chcem vidieť Sagana.“

Nebyť ochrankárov, mnohí by sa nahrnuli aj do kostola.

Na obrade sa zúčastnila najbližšia rodina, známi a zopár slovenských cyklistov. Nechýbali Michael Kolář či Saganov brat Juraj. Slávni jazdci z profesionálneho tímu či excentrický majiteľ Oleg Tiňkov sa vraj zúčastnili na svadobnej veselici v luxusnom hoteli v Štrbskom Plese.

Možno bude ešte rýchlejší

Po obrade pred kostolom vytvorili cyklisti symbolickú bránu z kolies, pod ktorou mladomanželia prešli.

„Možno bude rýchlejší. Mal nad sebou vytvorenú bránu z kolies, aby sa mu aj pod manželskou strechou darilo tak ako doteraz. Manželstvo určite pomôže," vravel Saganov tímový kolega Michael Kolář podľa TASR.

"Keď niekoho milujete a máte ho po boku, môžete sa naplno venovať tomu, čo vám ide najlepšie. Pokoj z manželstva si určite do svojich povestných šprintov neprenesie, naďalej bude rovnaký búrlivák."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články