Preteky Okolo Slovenska získali do pelotónu najväčšiu hviezdu

Peter Sagan obhajuje zelený dres v 5. etape Tour de France 2019.
Peter Sagan obhajuje zelený dres v 5. etape Tour de France 2019. (Autor: Christophe Ena TASR/AP)
SITA|23. dec 2019 o 11:24

Trojnásobný majster sveta sa mal na slovenských cestách rozlúčiť so sezónou 2020.

BRATISLAVA. Peter Sagan figuruje v sedemčlennej predbežnej zostave tímu Bora-Hansgrohe na budúcoročné preteky Okolo Slovenska.

Tie sa uskutočnia v termíne 16.-19. septembra 2020 a odštartujú v Saganovom rodisku Žiline.

Ak táto informácia bude platiť aj o necelých deväť mesiacov, bude to po prvý raz, čo sa čoskoro 30-ročný cyklista predstaví slovenským fanúšikom na tomto najväčšom domácom etapovom podujatí.

Podľa denníka Šport sa trojnásobný majster sveta a majiteľ 113 víťazstiev v profipelotóne práve na slovenských cestách rozlúči so sezónou 2020.

V nej by mal absolvovať okrem tradičných jarných klasík a Tour de France po prvý raz v kariére aj Giro d´Italia a tiež mimoriadne náročnú súťaž s hromadným štartom na olympijských hrách v Tokiu.

Okrem Petra Sagana by na slovenských cestách v tíme Bora-Hansgrohe nemali chýbať ani jeho starší brat Juraj a tiež Erik Baška.

Obaja sa zúčastnili na najvýznamnejších domácich pretekoch kategórie UCI 2.1 už aj vlani a tohto roku.

"V desiatke ľudí, ktorí budú sprevádzať cyklistov tímu Bora-Hansgrohe na Okolo Slovenska, sú aj športový riaditeľ Ján Valach, Saganov mediálny manažér Gabriele Uboldi, mechanik Ján Bachleda a maséri Maroš Hlad a Peter Kalány. Z toho vyplýva, že meno Peter Sagan v menovitej prihláške nie je iba zdvorilosť, ale fakt," píše denník Šport.

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Preteky Okolo Slovenska získali do pelotónu najväčšiu hviezdu