Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Skôr pohneme milánskou katedrálou, ako získame Messiho, tvrdí tréner Interu

Tréner Interu Miláno Antonio Conte. (Autor: TASR/AP)
SITA|29. júl 2020 o 12:36

Prestup Messiho je vraj z kategórie sci-fi.

BRATISLAVA. Špekulácie talianskych médií o možnom príchode Lionela Messiho do Interu Miláno trvajú už niekoľko dní, ale tréner "nerazzurri" Antonio Conte ich berie v rovine úsmevných príhod.

Po triumfe svojich zverencov nad hráčmi Neapola (2:1) a priblížení sa konečnému druhému miestu v tabuľke Serie A Conte sa k možnému prestupu Messiho vyjadril, že ide o sci-fi.

"Je jednoduchšie pohnúť milánskou katedrálou ako podpísať Messiho. Jeho prestup k nám je v rovine sci-fi. Samozrejme, kto by nechcel mať takého futbalistu vo svojom mužstve. Nemyslím si však, že sa pohybujeme v rovnakých svetoch," hovoril Conte.

Dlhoročnému lídrovi a najlepšiemu strelcovi aktuálne skončenej sezóny La Ligy Messimu vyprší budúci rok v tíme FC Barcelona zmluva.

Vzhľadom na viaceré odlišné názory s trénerom Quiquem Setiénom a ostrú kritiku na hru mužstva v závere domáceho súťažného ročníka sa začalo uvažovať nad odchodom 33-ročného Argentínčana z jeho dlhoročného pôsobiska. A spomenul sa aj milánsky Inter.

Opačný názor má však prezident FCB Josep Maria Bartomeu.

"Messi v minulosti už neraz povedal, že sa s kariérou rozlúči iba v Barcelone a ja jeho slovám verím. Aj preto si myslím, že podpíše ešte jednu zmluvu s naším klubom," uviedol Bartomeu pre portál Mundo Deportivo, cituje ho aj Sky Sports.

Súvisiace články