Arsenal aj United stratili body, Newcastle vyhral aj s deviatimi hráčmi

Miguel Almirón (v strede) v drese Newcastle United. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. feb 2021 o 15:55

Dúbravka a Rodák sedeli iba na lavičke.

AKTUALIZOVANÉ O 23:00

LONDÝN. Futbalisti Aston Villy zdolali v domácom súboji 23. kola Premier League hráčov Arsenalu Londýn 1:0.

O jediný gól stretnutia sa postaral už v druhej minúte Ollie Watkins.

Rýchly gól padol po zaváhaní obrancu Londýnčanov Soaresa, keď poslal slabú prihrávku na spoluhráča.

K lopte sa dostal Traoré, poslal spätnú prihrávku na Watkinsa a lopta po jeho strele napokon skončila v sieti.

Zverenci trénera Mikela Artetu tak ukončili úspešnú šnúru siedmich zápasov, v ktorých dokázali bodovať.

Cenné body v prípadnom boji o záchranu si pripísal Newcastle, ktorý zdolal Southampton 3:2. Už po štvrťhodine hry strelil gól debutant v drese United Joseph Willock.

O desať minút neskôr potešil trénera Steva Brucea Miguel Almiron a paraguajský stredopoliar stihol ešte do polčasu zvýšiť na 3:1.

Krátko po príchode z kabín poslal loptu do šibenice James Ward-Prowse a znížil opäť na rozdiel jediného gólu. Od 50. minúte hral Newcastle v St. James Parku v oslabení, pretože po druhej žltej karte videl červenú Ír Jeff Hendrick.

V 77. minúte sa navyše zranil švajčiarsky obranca Fabian Schär a keďže Newcastle už mal vyčerpané striedania, duel dohrával s deviatimi hráčmi v poli.

Výsledok 3:2 však napriek niekoľkým horúcim momentom Newcastle dokázal ubrániť. Slovenský brankár v službách domácich Martin Dúbravka bol na lavičke náhradníkov.

Futbalisti Manchestru United remizovali v sobotnom stretnutí 23. kola Premier League s Evertonom 3:3. Zverenci Oleho Gunnara Solskjaera prišli o plný bodový zisk v šiestej minúte nadstaveného času po góle Dominica Calverta-Lewina.

United znížili stratu na mestského rivala Manchester City na dva body, líder súťaže však odohral o dva zápasy menej.

Premier League - 23. kolo

Aston Villa - Arsenal Londýn 1:0 (1:0)

Gól: 2. Watkins

Newcastle United - FC Southampton 3:2 (3:1)

Góly: 26. a 45.+4 Almiron, 16. Willock - 30. Minamino, 48. Ward-Prowse

ČK: 50. Hendrick (Newcastle)

/Martin Dúbravka (Newcastle) bol na lavičke náhradníkov/

Manchester United - FC Everton 3:3 (2:0)

Góly: 24. Pogba, 45. Fernandes, 70. McTominay - 49. Doucoure, 52. Rodriguez, 90.+6 Calvert-Lewin

FC Fulham - West Ham United 0:0

ČK: 90.+7 Souček (West Ham)

/Marek Rodák (Fulham) bol na lavičke náhradníkov/

FC Burnley - Brighton & Hove Albion 1:1 (0:1)

Góly: 53. Gudmundsson - 36. Webster

Domov»Futbal»Anglicko»Arsenal aj United stratili body, Newcastle vyhral aj s deviatimi hráčmi