Fabinho z Liverpool FC na zemi. (Autor: TASR/AP)

Hráči Liverpoolu nevyhrali už päť zápasov za sebou.

Góly: 83. Barnes

ŽK: 45.+2. Fabinho, 87. Matip – 39. A. Barnes

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Fabinho, Robertson – Oxlade-Chamberlain (58. Firmino), Th. Alcântara, Wijnaldum (C) – Shaqiri (84. Minamino), Mané, Origi (58. M. Salah)

Burnley: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor (50. Pieters) – Brady (66. Gudmundsson), A. Westwood, Brownhill, McNeil – Wood, A. Barneses

LIVERPOOL. Futbalisti FC Liverpool prekvapujúco prehrali v 18. kole anglickej Premier League doma s FC Burnley 0:1.

O triumfe hostí rozhodol v 83. minúte z pokutového kopu Ashley Barnes. Burnley ukončilo 68-zápasovú domácu neporaziteľnosť Liverpoolu.

Úradujúci majster je v tabuľke štvrtý, na lídra Manchester United stráca už šesť bodov.

Liverpool mal počas celého duelu s Burnley územnú prevahu, nenašiel však kľúč k prekonaniu pozornej defenzívy hostí.

V 82. minúte brankár Liverpoolu Alisson Becker fauloval v šestnástke Barnesa, ktorý z bieleho bodu prudkou strelou k žrdi rozhodol o nečakanom víťazstve Burnley.

Futbalisti Burnley sa v tabuľke vďaka trom bodom posunuli na 16. priečku.

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool prišiel o skvelú sériu, doma ho zaskočil tím z konca tabuľky