Mourinho neveril vlastným očiam, Liverpool v 90. minúte rozhodol o víťazstve

Roberto Firmino strieľa rozhodujúci gól.
Roberto Firmino strieľa rozhodujúci gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. dec 2020 o 21:36

Dúbravkov náhradník inkasoval päťkrát.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool vyhrali v stredajšom šlágri 13. kola Premier League nad Tottenhamom Hotspur 2:1 a upevnili si prvé miesto v tabuľke.

Rozhodujúci gól strelil v 90. minúte Roberto Firmino. Pred druhým Tottenhamom majú zverenci trénera Jürgena Kloppa trojbodový náskok.

Skóre zápasu otvoril v 26. minúte tečovanou strelou egyptský kanonier Mohamed Salah, ale z vedenia sa domáci tešili len sedem minút.

Z rýchlej kontry vyrovnal Heung-Min Son. Body však napokon zostali na Anfielde, pretože v závere presne hlavičkoval Firmino. Tréner Tottenhamu José Mourinho sa tomu smutne prizeral, akoby tomu nemohol uveriť.

Futbalisti Leedsu United vyhrali v stredajšom zápase 13. kola anglickej Premier League nad Newcastlom jednoznačne 5:2. V bránke hostí stále chýbal zranený slovenský brankár Martin Dúbravka.

Prvý polčas sa skončil nerozhodne 1:1, po zmene strán rozpútali domáci ofenzívne peklo, strelili štyri góly, z toho tri v záverečnej štvrťhodine.

O päť zásahov Leedsu sa podelilo päť rôznych strelcov.

V trápení pokračuje Arsenal, ktorý doma remizoval s tretím Southamptonom 1:1. Hostia viedli od 18. minúty po góle bývalého hráča Arsenalu Thea Walcotta, ale v druhom polčase vyrovnal Pierre-Emerick Aubameyang

Nádej na víťazstvo zobral Arsenalu brazílsky obranca Gabriel, ktorý v priebehu piatich minút dostal dve žlté karty a v 63. minúte putoval predčasne pod sprchy. V predošlom zápase bol zase vylúčený Granit Xhaka.

Na domácom trávniku zaváhal aj Leicester, ktorý prehral s Evertonom 0:2. Víťazstvo hostí zariadili Richarlison a Mason Holgate.

Premier League - 13. kolo:

• FC Liverpool - Tottenham Hotspur 2:1 (1:1)

Góly: 26. Salah, 90. Firmino - 33. Son Heung-min

• Fulham FC - Brighton & Hove Albion FC 0:0

/Marek Rodák (Fulham) bol na lavičke náhradníkov

West Ham United - Crystal Palace 1:1 (0:1)

Góly: 55. Haller - 34. Benteke

• Arsenal Londýn - Southampton FC 1:1 (0:1)

Góly: 52. Aubameyang - 18. Walcott, ČK: 63. Gabriel (Arsenal)

• Leeds United - Newcastle United 5:2 (1:1)

Góly: 36. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Alioski, 88. Harrison - 26. Hendrick, 65. Clark

• Leicester City - Everton FC 0:2 (0:1)

Góly: 21. Richarlison, 72. Holgate

Domov»Futbal»Anglicko»Mourinho neveril vlastným očiam, Liverpool v 90. minúte rozhodol o víťazstve