Potreboval 151 zápasov. Pekarík strelil svoj prvý bundesligový gól

Tréner Dardai Pekaríkovi verí.
Tréner Dardai Pekaríkovi verí. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. mar 2017 o 22:32

Slovenský futbalista napriek strelenému gólu nezabránil prehre svojho tímu.

BERLÍN. Slovenský futbalista Peter Pekarík zaznamenal v piatok svoj premiérový gól v nemeckej I. bundeslige. Obranca Herthy Berlín ale nezabránil prehre v domácom dueli dvadsiateho šiesteho kola s Hoffenheimom 1:3.

Pekarík sa presadil v 32. minúte, keď sa dostal k lopte na pravej strane šestnástky a presnou strelou k bližšej žrdi si v 151. bundesligovom vystúpení otvoril gólový účet.

Okamžite po zásahu šprintoval v ústrety svojmu trénerovi Pálovi Dárdaiovi. "Dobrý chlapec, tvrdo pracujúci futbalista. Bol to pre neho pekný moment," uviedol jeho tréner. Pekarík získal bundesligový titul s VfL Wolfsburg v ročníku 2008/2009, hráčom Herthy je od 31. augusta 2012.

Hoffenheim ale ešte do prestávky vyrovnal zásluhou Andreja Kramariča. Hertha dohrávala bez vylúčeného Maximiliana Mittelstädta a tlak hostí nevydržala.

Štvrťhodinu pred koncom skóroval Niklas Süle, v závere aj Kramarič a Hoffenheim sa posunul priebežne na tretiu priečku tabuľky. Hertha je piata.

Takto sa Peter Pekarík radoval zo svojho prvého bundesligového gólu: fotogaléria

5.4.2017

Bundesliga - 26. kolo:

Hertha BSC - TSG 1899 Hoffenheim 1:3 (1:1)

Góly: 32. PEKARÍK - 39. a 86. Kramarič (prvý z 11m), 76. Süle
ČK: 57. Mittelstädt (Hertha)

/Peter Pekarík celý zápas, Ondrej Duda (obaja Hertha) pre zranenie nebol v nominácii/

Domov»Futbal»Nemecko»Potreboval 151 zápasov. Pekarík strelil svoj prvý bundesligový gól