Poprad vyhral podtatranské derby po nájazdoch

TASR|19. dec 2018 o 19:42

Remízu zachraňoval deväť sekúnd pred koncom, rozhodol Belluš.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti HK Poprad nastúpili v zápase 32. kola Tipsport ligy Liptovskému Mikulášu.

Hralo sa v Spišskej Novej Vsi, keďže Liptáci ešte nemajú hotovú opravu štadióna.

Vyrovnaný zápas v prospech Popradu nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy.

Úvodná pätnásťminútovka veľa vzruchu nepriniesla, ale domáci v nej boli efektívnejší a dvoma gólmi zaskočili Poprad.

Dlho mali navrch Liptáci

Najskôr v 11. minúte Róbert Huna, ktorý prepálil Vošvrdu a dve minúty pred koncom mieril do čierneho Kriška.

V druhej tretine sa Poprad zlepšil a v 23. minúte kontroval gólom Beluša.

V 34. minúte však Tamaši vrátil Liptákom dvojgólové vedenie, hoci jeho gól musel potvrdiť až videorozhodca.

Petran však o dve minúty neskôr znížil na rozdiel gólu a domáci išli do kabín s tesným náskokom.

Infarktový záver, rozhodli nájazdy

V tretej tretine mohol Poprad najskôr vyrovnať v presilovke, ale podarilo mu to až v tej druhej, keď presne mieril Patrik Svitana.

Záver bol dramatický. Najskôr v 58. minúte naklonil misky váh na stranu domácich Števuliak, ale Poprad minútu pred koncom tretieho dejstva odvolal brankára a pri hre 6 proti 4 vyrovnal zásluhou Macíka.

V predĺžení mohol rozhodnúť po samostatnom úniku Richard Huna, ale trafil iba žrď.

V samostatných nájazdoch uspeli iba Popradčania Belluš a Svitana, hostia sa tak mohli radovať z dvoch bodov.

Štatistika

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:5 sn (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Róbert Huna (J. Sukeľ, Richard Huna), 18. Kriška (Rób. Huna, Rich. Huna), 34. Tamáši (Nádašdi), 58. Števuliak (Piatka, Lištiak) - 23. Belluš (Macík, Paukovček), 35. Petran (Macík, Paukovček), 50. P. Svitana (Mynarovič, Fabian), 60. Macík (Belluš, Fabián), rozhodujúci nájazd Belluš.

Rozhodcovia: Orolín, Rencz - Vincze (obaja Maď.), Šoltés, vylúčení:3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 235 divákov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý - Nemec, Suchý, Nádašdi, Bača,Lenďák, Mezovský, Fereta, Žiak - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Uram, Tamaši, Sukeľ - Števuliak, Piatka, Lištiak - Vybíral, Uhrík, Oško.

HK Poprad: Vošvrda - Petran, Salija, Fabián, Ťavoda, Erving,Karalahti, Česánek - Bondra, Mlynarovič, P. Svitana - Abdul, Zagrapan,Takáč - Belluš, Paukovček, Macík - R. Svitana, Heizer, Kundrik.