Fanúšikovia Kyjeva predviedli rasistické útoky na súperovho hráča. Rieši ich polícia

Taison v predmetnom zápase. (Autor: AP/Oleksandr Osipov)
TASR|12. nov 2019 o 16:05

Taison pôsobí na Ukrajine od roku 2010.

KYJEV. Ukrajinská polícia sa snaží identifikovať dvadsať fanúšikov Dynama Kyjev, ktorí sú podozriví z rasistických útokov na futbalistu Šachtara Doneck Taisona.

Brazílsky stredopoliar videl v nedeľnom ligovom šlágri červenú kartu za obscénne gesto publiku. Reagoval ním na neustále urážky, po vylúčení odišiel z ihriska v slzách.

Polícia v Charkove, kde Šachtar hráva domáce zápasy, začala trestné stíhanie vo veci porušenia zásad rovnosti z rasových dôvodov.

"Vítame policajné vyšetrovanie a očakávame adekvátnu odozvu ukrajinských justičných orgánov," citovala agentúra AP stanovisko ľudskoprávnej organizácie Fare, ktorá spolupracuje s Európskou futbalovou úniou (UEFA).

Fare vyzvala tamojší futbalový zväz, aby zrušil Taisonovu červenú kartu: "Zväz by mal ihneď zvrátiť vylúčenie a prijať tvrdé opatrenia voči páchateľom rasistických útokov."

Tridsaťjedenročný Taison pôsobí na Ukrajine od roku 2010, v Šachtare od sezóny 2013/2014. "Nikdy nebudem ticho tolerovať neľudské a diskriminačné správanie," odkázal osemnásobný brazílsky reprezentant prostredníctvom instagramu.

Súvisiace články

Najčítanejšie
Najnovšie
4 hod
24 hod
7 dní
    Nachádzate sa tu: