Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Slovák má na dosah turnaj pre tenisovú elitu. Potrebuje predbehnúť legendy

Slovensko-chorvátsky deblový pár Filip Polášek (vľavo) a Ivan Dodig. (Autor: Ng Han Guan TASR/AP)
SITA|29. okt 2019 o 09:28

Potrebujú však úspešné vystúpenie na turnaji v Paríži.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Filip Polášek stále živí šancu na to, že sa premiérovo predstaví na Turnaji majstrov v Londýne.

Do britskej metropoly sa už kvalifikovalo sedem deblových párov, ale jedno miesto ešte zostáva voľné. Držia ho legendárni americkí bratia Bob a Mike Bryanovci, no v prípade úspešného ťaženia v parížskej hale Bercy ich môže preskočiť duo Filip Polášek, Ivan Dodig.

V aktuálnom poradí rebríčka "Race to London" figuruje slovensko-chorvátska dvojica na deviatom mieste s počtom 2865 bodov.

Na ôsmy pár Henri Kontinen, John Peers síce stráca iba 135 bodov, ale ôsma priečka jej na postup do Londýna nestačí.

Istú miestenku totiž majú Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut (v rebríčku na 12. mieste, pozn.). Účasť na Turnaji majstrov majú totiž garantovanú aj tohtoroční grandslamoví šampióni. Francúzi nenašli premožiteľov v úvode roka v austrálskom Melbourne.

Polášek s Dodigom sa musia pozerať na siedmu priečku bratov Bryanovcov. Američania v Paríži neštartujú, a tak nevylepšia svoj zápis 3380 bodov. Slovensko-chorvátske duo ich predstihne prípadným postupom do semifinále, za ktoré si pripíše do rebríčka 600 bodov.

Svoju púť turnajom začnú Polášek a Dodig utorňajším súbojom proti Belgičanom Sanderovi Gillovi a Joranovi Vliegenovi.

Ak uspejú, budú to mať zaujímavé. V osemfinále by si zmerali sily s Rakúšanom Jürgenom Melzerom a Francúzom Édouardom Rogerom-Vasselinom.

Ak sa potvrdia papierové prognózy, v dôležitom a kľúčovom štvrťfinále by sa nasadené osmičky mali stretnúť s kolumbijskými svetovými jednotkami - Juanom Sebastiánom Cabalom a Robertom Farahom.

Filip Polášek spolu so svojim chorvátskym kolegom už jeden úspech na turnaji kategórie ATP Masters 1000 dosiahli, keď v auguste ovládli podujatie v americkom Cincinnati.

O mesiac skôr boli v semifinále Wimbledonu, kde ich v troch setoch zastavil spomenutý francúzsky pár Herbert, Mahut.

Každopádne, 34-ročný rodák zo Zvolena prežíva najlepšiu sezónu vo svojej kariére. Získal celkovo šesť titulov na turnajoch kategórie challenger a tri na hlavnom okruhu ATP.

Súvisiace články