Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Podľa Cibulkovej bude môcť Srbsko počítať len s jednou elitnou hráčkou

Dominika Cibulková (Autor: SITA/AP)
SITA|1. apr 2011 o 15:31

Slovenská jednotka však pred fedcupovým súbojom so Srbskom dodáva: "Je to taký môj tip a možno sa ukáže, že sa mýlim."

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková si myslí, že v bratislavskom fedcupovom dueli o svetovú skupinu 2012 napokon 16. - 17. apríla nebudú hrať obe srbské bývalé jednotky svetového rebríčka Jelena Jankovičová a Ana Ivanovičová.

"Uvidíme, ktorá napokon príde - jedna určite. Nemyslím si, že pricestujú obe naraz. Nemám nejaký konkrétny dôvod či informáciu, ale predpokladám, že to tak bude. Je to taký môj tip a možno sa ukáže, že sa mýlim," povedala pre agentúru SITA Dominika Cibulková, ktorá vlani v Belehrade v rovnakej fáze Fed Cupu a identickom termíne nútene chýbala pre zranenie slabín.

Cibulková už vlani v decembri po návrate z prípravy v Boca Ratone na Floride predznamenala, že v sezóne 2011 aj pod vplyvom spomenutého zdravotného problému nechce riskovať rýchlu turnajovú zmenu z tvrdého povrchu na antuku. Z tohto dôvodu sa budúci týždeň nepredstaví v Charlestone:

"Dávame na to moje zdravie veľký pozor. S kondičným trénerom Dejanom Vojinovičom veľmi pracujeme na tom, aby bolo všetko v poriadku. Budem na antuke najprv len trénovať, aby nebol prechod na ňu taký náhly. Kouč Željko Krajan mi dlhodobo vytýčil taký plán, aby som sa nebodaj opäť nezranila."

Cibulková je od stredy v Bratislave a momentálne má krátke voľno. V nedeľu odcestuje do Varaždína, kde býva Krajan. Od pondelka sa tam bude 21-ročná Bratislavčanka pripravovať, potom sa pripojí k fedcupovému tímu.

Pre Cibulkovú je len minimálnou satisfakciou, že jej premožiteľka z 3. kola v Miami, Bieloruska Viktoria Azarenková, sa medzičasom prebojovala až do finále tohto podujatia:

"Tá prehra s ňou ma stále veľmi mrzí. Bol to super zápas a hrala som dobre. Stačilo to dohrať tak, ako som si počínala do stavu 6:3, 3:1. Potom som však akosi spomalila a napokon to nevyšlo. Škoda, štve ma to... Mal to byť môj zápas, ešte som mohla byť v Miami."

"Mala som počas amerického turné formu a hrala som veľmi dobre, ale potrebujem si udržať rovnakú úroveň na viac zápasov než nejaké dva na jednom turnaji. Platilo to už v Indian Wells, kde som po prekonaní Rusky Very Zvonarevovej prehrala s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou."

Tenisová asociácia žien (WTA) nedávno predstavila šesť tvárí globálneho propagačného projektu Xperia Hot Shots, ktorý je zameraný na využitie moderných komunikačných nástrojov typu Facebooku, Twitteru či videoserveru YouTube. Cibulková už stihla vyvolať napospol pozitívne reakcie ako moderátorka na "červenom koberci" na hráčskom večierku v Miami.

"Nečakala som také pozitívne odozvy, potešili ma. Mám však ešte veľa času na prípadné úvahy o budúcich aktivitách tohto typu," zasmiala sa 25. tenistka renkingu a na margo kampane dodala: "Každú z nás bude štáb sprevádzať na nejakých troch - štyroch turnajoch, podrobnosti ešte nepoznám. V podstate budeme súťažiť, ktorá z nás nazbiera najviac fanúšikov."

Vo štvrtok 31. marca bola uzávierka súpisiek na domácu extraligu tímov, ktorá sa uskutoční 2. - 6. mája. "Mala by som figurovať v kádri Slovana, ale ešte sme to nejako konkrétnejšie neriešili. Bolo by to priskoro - uvidíme, ako sa medzičasom vyvinie môj program," povedala Dominika Cibulková.

Súvisiace články