Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Po červenej sa M. Krajníkovi dištanc zdá prísny

Michal Krajník. Dištanc po vylúčení nie je preňho nič príjemné. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 15. okt 2012 o 22:00

Nútený prestoj nie je v rozbehnutej sezóne nič príjemné. To si uvedomuje aj Michal Krajník.

PREŠOV. Pre vrcholového športovca sú nepríjemné (ak neberieme do úvahy jeho výkonnosť) hlavne dve nočné mory. Po prvé – zranenie či choroba a po druhé – vylúčenie.

Nútený prestoj nie je v rozbehnutej sezóne nič príjemné. To si uvedomuje aj Michal Krajník. Tento stopér corgoňligového Tatrana Prešov dostal v meraní síl doma s Trnavou červenú kartu, ktorú mu rozhodca Kružliak vytasil preto, že si náš obranca počínal nedovolene v šestnástke.

Podľa oficiálneho zdôvodnenia priestupku a trestu držal za dres dobiehajúceho protihráča pri odrazenej lopte a zabránil tak dorážke hosťujúceho Ciprysa v gólovej príležitosti.

Disciplinárna komisia WSFZ na následnom rokovaní rozhodla, že futbalista zeleno–bielych bude nútene pauzovať v troch súťažných zápasoch.

Ťahanice sú bežné

Ako prijal tento trest previnilec?

„Určite je to riadna pálka vzhľadom na to, čo sa v tom momente udialo, ale nezostáva mi nič iné, len tento verdikt rešpektovať,“ poznamenal na margo dištancu M. Krajník.

Podľa neho disciplinárka mu toto nadelila a nič sa nedá s tým robiť. Viackrát po tomto stretnutí si v Tatrane pozerali video toho zákroku, došlo aj na rozbor a každému sa stop na tri zápasy zdalo veľa. Tatran poslal aj vyjadrenie k inkriminovanému momentu, ale nepomohlo to.

„Ťahanice v šestnástke sú stále, keby sa pískalo všetko, tak v každom stretnutí by bolo primnoho pokutových kopov a vylúčení.“

Inak, keď dostal červenú a následne proti Prešovu bola nariadená aj penalta, nebolo mu dva razy príjemne. Hostia vyrovnali a on bol povďačný spoluhráčom, že vydreli víťazstvo aj v oslabení.

„Bolo to dôležité vystúpenie a mrzelo ma, že som oslabil tím. Našťastie sme dali druhý gól a vyhrali.“

Druhé vylúčenie

Pre Krajníka to bola druhá červená karta počas pôsobenia v najvyššej súťaži. Pamätá si, že predtým išiel predčasne pod sprchy v stretnutí v Banskej Bystrici za faul vkĺzačkou vo vyloženej príležitosti.

„Vtedy som stál tuším dva zápasy. Pokiaľ ide o iné vylúčenia, matne si spomínam, že raz som ako dorastenec tiež pykal.“

Jeden duel už Michal pauzoval – proti Slovanu – určite ho čaká ešte absencia aj v nastávajúcom vystúpení v Senici, no potom môže prísť žiadosť o odpustenie zvyšku trestu.

„Vidím šancu, že na duel s Trenčínom doma by som mohol byť znovu k dispozícii.“

Boli sme zvedaví, či tréneri aj funkcionári v Tatrane pristúpili aj k finančnému sankcionovaniu.

„Nie, hoci sme to veľakrát videli na zázname, faul nebol zjavný. Pokiaľ ide o sadzobník pokút, pravdaže, máme ho aj, ale skôr sú to iné prehrešky - nedisciplinované správanie sa voči rozhodcom alebo kopnutie súpera. Ide teda o prejavy, čo nepatria k fair play a futbalu ako takému,“ dodal M. Krajník.

Priznal, že stretnutie so Slovanom sledoval ako divák s kamarátmi a boli to preňho muky. „Na ihrisku to hráč inak prežíva, takže som bol značne nervózny. Už aby som hral.“Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.