Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR)
Titanilla Bőd, Pavol Spál, TASR|21. aug 2020 o 15:37

Dôvodom je ďalší pozitívny test.

KLAKSVÍK, BRATISLAVA. Piatkový duel futbalistov Slovana Bratislava v 1. predkole Ligy majstrov na Faerských ostrovoch proti KÍ Klaksvík sa definitívne neuskutoční.

Pre SME to potvrdil tréner brankárov domáceho tímu Géza Turi a podvečer aj športový riaditeľ Slovana Richard Trutz.

"Nášmu mužstvu povedali, že pre pozitívny prípad na koronavírus v mužstve Slovana sa nebude hrať," vravel Turi. "Zápas je oficiálne zrušený," potvrdil Trutz.

V čase, keď sa mal zápas začať, boli na ihrisku v Klaksvíku iba domáci hráči. Rozcvičovali sa, strieľali na bránku.

Hráči Slovana museli ostať v hoteli, inak by im hrozilo, že ich zadrží polícia, tvrdil podľa RTVS Trutz.

Podľa informácií RTVS sa časť tímu Slovana pripravuje na odlet do Bratislavy. O osude stretnutia a prípadnej kontumácii musí rozhodnúť UEFA.

"Dostali sme povolenie na odlet, UEFA nás bude o záveroch informovať. Na Slovensko letíme dnes večer Boeingom, do ktorého sa zmestí 185 pasažierov," dodal Trutz pre SME.

Na Slovensku negatívny, na ostrovoch pozitívny

Miestne médiá v piatok informovali, že sa vyskytol pozitívny prípad na nový koronavírus aj v druhej výprave Slovana, ktorá priletela na Faerské ostrovy vo štvrtok.

Zápas už predtým preložili zo stredy na piatok pre infekciu jedného člena realizačného tímu Slovana z pôvodnej výpravy.

Vyjadrenie Ivana Kmotríka mladšieho, generálneho riaditeľa Slovana

„Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby sa zápas mohol odohrať. V tejto chvíli je však dôležité zdôrazniť, že UEFA zápas zrušila, no ešte nerozhodla o tom, čo sa bude diať ďalej. Čakáme na ďalšie kroky UEFA, ktorá by nás mala informovať v najbližších hodinách. Nateraz platí, že zápas bol oficiálne zrušený, nie skontumovaný. Ešte raz chceme zdôrazniť, že z našej strany sme splnili všetko, čo si vyžaduje protokol UEFA a mali sme pripravených dostatok hráčov s negatívnymi testami, ktorí mohli odohrať zápas. Uvidíme ako sa situácia bude ďalej vyvíjať,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Pôvodne po konzultácii s UEFA dostal slovenský šampión možnosť odohrať duel s náhradným tímom v piatok o 18.00 SELČ.

Vo štvrtok dopoludnia preto odletela z Bratislavy na Faerské ostrovy druhá výprava Slovana, v ktorej bolo 16 hráčov.

V provizórnom tíme figurovalo sedem členov A-tímu, ktorí neboli v pôvodnej nominácii, doplnili ich deviati juniori.

Všetci členovia výpravy sa ešte pred odletom podrobili testom s negatívnym výsledkom.

V piatok mal mužstvo viesť z lavičky bývalý slovenský futbalový reprezentant Szilárd Németh, ktorý je asistent rezervy Slovan.

No aj v druhej výprave hostí sa podľa lokálnych médií objavil prípad nakazenia koronavírusom a UEFA tak mala o osude zápasu opäť rokovať so zástupcami oboch klubov a potom definitívne rozhodnúť.

Slovanistov nepustili na tréning

Vo štvrtok údajne meškali výsledky testov v druhej výprave Slovana a tak "náhradný" tím ani nedostal možnosť absolvovať predzápasový tréning.

Podľa faerských médií funkcionári Slovana pre problémy s testovaním odmietli v plnej miere akceptovať ich výsledky od miestnej spoločnosti Thetis a žiadali o opakované kolo testovania.

"Žiaľ, domáci robia všetko pre to, aby sa nehralo," uviedol v piatok predpoludním pre RTVS generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.

Portál nordlysid.fo však v piatok popoludní informoval, že aj opakovaný test jedného z členov druhej výpravy bol pozitívny.

Postupujúci z dvojice Klaksvík - Slovan sa v druhom predkole Ligy majstrov stretne v Berne s tamojšími Young Boys.

Súvisiace články