Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Klein vyradil najvyššie nasadeného hráča, v Bratislave ešte netratil ani set

Lukáš Klein vo štvrťfinále Peugeot Slovak Open 2020. (Autor: Pavel Neubauer - TASR)
TASR|13. nov 2020 o 15:10

Slovenský tenista zabojuje o finále.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Klein sa prvýkrát v kariére prebojoval do semifinále dvojhry na bratislavskom challengri Peugeot Slovak Open.

V piatkovom štvrťfinále nadviazal na predchádzajúce výkony a vyradil najvyššie nasadeného Emila Ruusuvuoriho z Fínska v dvoch setoch 6:4 a 7:5.

V boji o finále sa stretne s Čechom Tomášom Macháčom, ktorý zdolal Taliana Mattea Violu 6:2 a 6:4.

Slovák rozhodol v dvoch setoch

Aj keď favorizovaný Fín odštartoval čistou hrou, v ďalšom priebehu bol duel veľmi vyrovnaný. Klein bol v treťom geme blízko k brejkbalu, no nepremenil ani jeden z troch pokusov.

Vyšlo mu to však v deviatej hre, keď využil druhú ponuku na brejk, ujal sa vedenia 5:4 a pri svojom podaní premenil hneď prvý setbal.

Aj v druhom sete sa bojovalo o každú loptičku a opäť to bol zverenec českého trénera Tomáša Krupu, kto ako prvý zobral súperovi podanie. Tentokrát sa mu to podarilo už v piatom geme.

Následne predviedol čistú hru a viedol 4:2. Posledný slovenský singlista však náskok neudržal, v desiatom geme stratil prvýkrat v zápase podanie a Ruusuvuori vyrovnal na 5:5. Vzápätí však súpera brejkol a dopodával do víťazného konca.

Klein: Ku koncu to už bola dráma

"Súper hral rýchlo, dobre servoval, bola to podobná hra, o akú sa snažím ja. Ani jeden z nás nechcel úplne behať v defenzíve, obaja sme sa snažili dostať čím skôr do ofenzívy a záležalo hlavne na servise. Ku koncu to už bola dráma.

Už nešlo o ten tenis, ako taký, ale bol to boj. Spravil som tam nejaké chyby, ale som rád, že sa mi to podarilo doklepnúť," povedal pre oficiálnu stránku turnaja Klein, ktorý zakončil duel esom.

V druhom semifinále sa stretnú štvrtý nasadený Antoine Hoang z Francúzska s Nemcom Maximilianom Martererom.

Obaja sa dostali medzi najlepšiu štvoricu bez boja, keďže ich súperi Francúz Mathias Bourgue respektíve Ukrajinec Sergij Stachovskij z turnaja odstúpili.

Slováci zabojujú o titul vo štvorhre

Klein uspel aj vo štvorhre. S ďalším Slovákom Alexom Molčanom si zahrajú o titul. V semifinále si poradili s druhým nasadeným poľským tandemom Karol Drzewiecki, Szymon Walkow v dvoch setoch 7:6 (5) a 6:3 za 70 minút.

Slovenský pár sa v sobotňajšom boji o titul na medzinárodných majstrovstvách Slovenska stretne s fínskym duom Harri Heliövaara, Emil Ruusuvuori, ktoré vyradilo Francúzov Manuela Guinarda a Arthura Rinderknecha dvakrát 7:6.

"S Lukášom hráme debla vždy dobre, dobre sa dopĺňame a na kurte si celkom rozumieme. Každý má nejaké iné ťahy a podľa mňa to clekom klape," povedal pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu Molčan.

"Poznáme sa a vieme, čo môžeme navzájom od seba očakávať, ale samozrejme, je tam ešte veľa vecí, ktoré môžeme vylepšiť. Treba na tom pracovať," dodal Klein.

Peugeot Slovak Open 2020 - štvrťfinále

Lukáš Klein (SR) - Emil Ruusuvuori (Fín.-1) 6:4, 7:5

Tomáš Macháč (ČR) - Matteo Viola (Tal.) 6:2, 6:4

Maximilian Marterer (Nem.) - Sergij Stachovskij (Ukr.) bez boja

Antoine Hoang (Fr.-4) - Mathias Bourgue (Fr.) bez boja

Súvisiace články