Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Petrohrad už nechce získať Jaromíra Jágra

Jaromír Jágr (Autor: TASR/AP)
SITA|14. jún 2011 o 13:05

Vedenie SKA Petrohrad stoplo rozhovory s agentom Jaromíra Jágra, klubu sa už nechce čakať na jeho rozhodnutie.

PETROHRAD. Český útočník Jaromír Jágr nebude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v tíme Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) SKA Petrohrad.

Vedenie klubu sa rozhodlo ďalej nečakať na jeho rozhodnutie a ukončili s ním a jeho agentom všetky rozhovory. V utorok to potvrdil televízii Nova Sport tréner SKA Miloš Říha.

Petrohrad bol spolu s doterajším Jágrovým klubom v KHL Avangardom Omsk najväčším záujemcom o služby 39-ročného najlepšieho útočníka májových majstrovstiev sveta na Slovensku. K dohode však neprišlo a keďže kladniansky rodák svoje rozhodnutie neustále odkladá, vedeniu petrohradského klubu došla trpezlivosť. "Myslím, si, že pytačky sa skončili. Volal mi prezident nášho klubu, že sa im posledné rozhovory s Jardom nepáčili. Ďalej vraj čakať nechcú," skonštatoval český tréner.

Jágr stále rozmýšľa nad návratom do NHL, do úvahy prichádza aj Omsk, kde odohral uplynulé tri sezóny. Možný je aj návrat do kladnianskeho klubu, ktorý česká legenda riadi z pozície majiteľa. Tento comeback sa však zdá byť najmenej pravdepodobný.

"Pokiaľ mám informácie, tak si vzal nejaký čas na rozmyslenie. Či sa mu náš návrh zmluvy nepáčil, alebo chce odísť do Ameriky, či zostať v Rusku, to ja neviem," poznamenal Řiha, ktorý s Jágrom zrejme prestal počítať už pred niekoľkými dňami. Petrohrad už pred 10 dňami zaplnil kvótu piatich cudzincov v klube, keď ako s posledným podpísal dvojročnú zmluvu s momentálne najlepším nórskym hokejistom Patrickom Thoresenom.

Súvisiace články