10.

Martina Dubovská

Česko

+ 2,07 s

SEMMERING. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila vo štvrtkovom nočnom slalome Svetového pohára štvrté miesto.

V rakúskom Semmeringu zaostala o 76 stotín za Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá zavŕšila víťazný hetrik. Druhá skončila so stratou 29 stotín Shiffrinovej krajanka Paula Moltzanová, tretia skončila Nemka Lena Dürrová (+0,34).

Shiffrinová nadviazala na víťazstvá z oboch obrovských slalomov v Semmeringu a pripísala si na konto jubilejný 80. triumf v prestížnom seriáli, 50. v slalome.

Už len dve víťazstvá jej chýbajú k tomu, aby sa dotiahla na ženský rekord Lindsey Vonnovej (82). Absolútny rekord drží Švéd Ingemar Stenmark, ktorý získal prvé miesto celkovo v 86 pretekoch.

"Víťazný hetrik v jednom stredisku v priebehu troch dní, to je niečo neuveriteľné. Potvrdilo sa, že Semmering mi sedí. Pred druhým kolom som bola nervózna. Vedela som, že trať bude hrboľatá a dôležitý bude správny tajming.

Teší ma, že som to zvládla a mám veľkú radosť aj z druhého miesta Pauly," vyznala sa v cieľových priestoroch Shiffrinová, ktorá si upevnila post líderky celkového poradia SP. Moltzanová dosiahla v Semmeringu životný úspech v špeciálnom slalome.

V druhom kole išla Slovenka agresívne s maximálnym rizikom a posunula sa z piatej na štvrtú priečku.

"Mrzí ma, že to nevyšlo s útokom na pódium. Chcela som potešiť slovenských fanúšikov, ktorých prišlo veľmi veľa. Dala som do toho všetko a v cieli som bola rada, že som sa usadila na čele. Napokon z toho bolo štvrté miesto.

Trať už bola trochu rozbitá, snažila som sa o plynulú jazdu. V záverečných pretekoch sezóny to nevyšlo s pódiovým umiestnením, no celý rok bol pre mňa úžasný, veď v Pekingu som si splnila sen a získala titul olympijskej šampiónky v slalome," povedala pre RTVS v cieli 2. kola Vlhová.

Slovenka presne pred 10 rokmi práve v Semmeringu debutovala v SP a obsadila 11. priečku.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhovej tesne ušlo pódium. Shiffrinová bola opäť nezastaviteľná