Nemecko

7

Anna Swennová-Larssonová

Švédsko

BRATISLAVA. Petra Vlhová spoznala štartové číslo v slalome na MS v zjazdovom lyžovaní 2023, ktoré hostia francúzske strediská Courchevel a Méribel.

Nemala však šťastie a z nasadenej sedmičky pretekárok jej bola vyžrebovaná päťka. Vo svojej predošlej disciplíne v obrovskom slalome mala číslo 4.

Východu najlepšie upravenej trate bude mať Američanka Mikaela Shiffrinová a pred slovenskou lyžiarkou pôjdu na trať ešte aj Slovinka Ana Buciková, mladá Chorvátka Leona Popovičová a Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Vlhová je úradujúca olympijská šampiónka v slalome a na MS získala v tejto disciplíne dva cenné kovy. Najskôr sa v roku 2019 tešila vo švédskom Aare z bronzu a pred dvoma rokmi získala v Cortine d'Ampezzo striebro.

Prvé kolo slalomu je na programe o 9.45 h, druhé sa pôjde o 13.30 h.

Vlhová na šampionáte vynechala kombináciu, super-G, zjazd, tímovú súťaž aj paralelné preteky a vo štvrtkovom obrovskom slalome skončila siedma.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová nemala šťastie, v slalome bude mať veľkú výhodu Shiffrinová