Vlhovej prvé kolo záverečného slalomu v Aare vyšlo, je tretia

Petra Vlhová počas svojej jazdy.
Petra Vlhová počas svojej jazdy. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. mar 2018 o 00:00

Líderkou po úvodnom kole je Američanka Mikaela Shiffrinová.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018

Slalom žien - 1. kolo:

1.Mikaela ShiffrinováUSA52,09 s
2.Bernadette SchildováRakúsko+ 0,49 s
3.Petra VlhováSlovensko+ 0,55 s
4.Katharina GallhuberováRakúsko+ 0,69 s
5.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+ 0,72 s
6.Frida HansdotterováŠvédsko+ 0,84 s

AARE. Slovenka Petra Vlhová figuruje na treťom mieste po prvom kole záverečného dvanásteho podujatia, ktorého výsledky sa rátajú do hodnotenia Svetového pohára v slalome v rámci finále Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare.

Vlhová po polovici súťaže zaostáva o 55 stotín sekundy za americkou líderkou Mikaelou Shiffrinovou, ale jej odstup od druhej Rakúšanky Bernadette Schildovej je len šesť stotín.

Má teda dobrú východiskovú pozíciu na pódiové zlepšenie a udržanie si celkovej druhej priečky v hodnotení slalomu vo Svetovom pohári 2017/2018.

Dvadsaťdvaročná Liptáčka má na Aare príjemné spomienky. Trinásteho decembra 2015 tam vtedy senzačne slávila premiérový slalomový triumf v bojoch o krištáľové glóbusy.

Pozrite si, v akom poradí šla na trať 1. kola elitná sedmička: fotogaléria

17.3.2018

Vlhová sa s číslom 4 chytila hneď od prvej bránky a vzhľadom na priebežný stav pretekov mala počas svojej jazdy najlepšie medzičasy. Zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho tentoraz nestratila rytmus ani na rovine a celkovo predviedla dynamickú jazdu s minimom chýb.

Neskôr ju tesne prekonala Rakúšanka Schildová, ako aj suverénka tejto disciplíny a tiež celého Svetového pohára Američanka Shiffrinová. Tá reálne útočí na dvanásty sezónny a celkový 43. triumf v pretekoch o krištáľové glóbusy.

V poslednom slalome olympijskej sezóny sa v prvom kole predstavilo 24 pretekárok s právom štartu, body do Svetového pohára si pripíše len 15 najlepších v cieli druhého kola. To má začiatok o 13.30 h.

Online prenos z 2. kola slalomu v Aare s Petrou Vlhovou budete môcť sledovať tu >>

Online prenos: Svetový pohár - slalom žien, Aare 2018, 1. kolo (Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie
17.03.2018 o 10:45
Finále SP - slalom žien, 1. kolo, Åre
Prenos
Konečné poradie 1. kola:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 52,09 s
2. Bernadette Schildová (AUT) + 0,49 s
3. Petra Vlhová (SVK) + 0,55 s
4. Katharina Gallhuberová (AUT) + 0,69 s
5. Wendy Holdenerová (SUI) + 0,72 s
6. Frida Hansdotterová (SWE) + 0,84 s
7. Nina Haverová-Løsethová (NOR) + 1,06 s
8. Michelle Gisinová (SUI) + 1,12 s
9. Anna Swennová-Larssonová (SWE) + 1,21 s
10. Erin Mielzynská (CAN) + 1,41 s
Víťazkou prvého kola ženského slalomu vo finále Svetového pohára sa stala podľa papierových predpokladov Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá si vypracovala pohodlný polsekundový náskok pred Rakúšankou Bernadette Schildovou. Za ňou je to však veľmi nahustené, pretože tretiu Vlhovú a šiestu Hansdotterovú delia len tri desatiny sekundy. Medzi nimi sa ešte nachádzajú aj Katharina Gallhuberová a Wendy Holdenerová. Práve týchto šesť spomenutých žien by sa malo dnes pobiť o pódiové umiestnenie.
Prvé kolo ženského slalomu v rámci finále Svetového pohára vo švédskom Åre sa práve skončilo.
24
Ako posledná v prvom kole vyšla na trať mladá Slovinka Meta Hrovatová. Po slabšej úvodnej polovice v závere zrýchlila a je sedemnásta.
23
Federica Brignoneová nie je špecialistkou na klasický slalom, ale medzi husto postavenými bránkami sa čoraz častejšie presadzuje. Talianka prišla do cieľa na devätnástej pozícii so stratou cez tri sekundy.
22
Maruša Ferková neprekročila svoj tieň. Jej jazda bola síce bez vážnejších zaváhaní, ale Slovinke chýbala dynamika a dostala sa na predposlednú priečku.
21
Carmen Thalmannová mala rýchlejší prvý medzičas ako Shiffrinová. Tesne pred cieľom však takmer spadla a zaradila sa až na posledné miesto.
20
Ana Buciková siahala na dobré umiestnenie, ale v záverečných bránkach stratila rýchlosť a prepadla sa až na priebežnú šestnástu priečku.
19
Estelle Alphandová mala v závere trate viaceré problémy, ale vyhla sa pádu. Francúzska rodáčka reprezentujúca Švédsko stratila takmer dve sekundy a je trinásta.
18
Maren Skjøldová sa v tejto sezóne trápila a dnešné preteky nie sú výnimkou. Nórka stratila takmer tri sekundy a prekonala iba Irene Curtoniovú, takže je pätnásta.
17
Petra Vlhová - Slalom - Aare 2018 - Online - 1. kolo | SPORTNETKatharina Liensbergerová na prvom medzičase dokázala prekonať Mikaelu Shiffrinovú. ale na ďalších častiach trate nebola taká rýchla. Rakúšanka postupne stratila rytmus a zaradila sa na jedenáste miesto.
16
Po krátkej reklamnej pauze sa objavila na trati Erin Mielzynská. Kanaďanka predviedla jazdu na hranici rizika a so stratou sekundy a pol je desiata.
15
Marina Wallnerová tesne pred cieľom neprešla jednu z bránok v súlade s pravidlami a navyše jej vyplo lyžu. Nemka spadla a dnes nebude klasifikovaná.
14
Katharina Truppeová takisto solídne odštartovala, no neudržala nastolené tempo. Rakúska slalomárka tesne predbehla Lenu Dürrovú a zaradila sa na jedenástu pozíciu.
13
Lena Dürrová začala veľmi dobre, ale s pribúdajúcimi metrami sa jej strata výrazne zvyšovala. Nemka je predposledná jedenásta so stratou cez dve sekundy.
12
Sme presne v polovici úvodného kola. S číslom dvanásť sa vydala na svah olympijská víťazka z alpskej kombinácie Michelle Gisinová. Švajčiarka je so stratou sekundy a dvanástich stotín na ôsmej priečke.
11
Talianske lyžiarky nemôžu byť zatiaľ spokojné. Po vypadnutí Costazzovej sa dostala na trať Irene Curtoniová, ktorá stratila viac ako tri sekundy.
10
Denise Feierabendová takisto výraznejšie zaostala. Skúsená Švajčiarka nabrala manko blížiace sa k dvom sekundám a je posledná deviata.
9
Anna Swennová-Larssonová nedokázala ohroziť slalomárky z prvej nasadenej skupiny. Švédka stratila viac ako sekundu a je ôsma.
8
Máme tu prvý výpadok. Chiara Costazzová vyletela z trate ešte pred úvodným medzičasom a dnes určite nezíska body.
7
Elitná sedmička pretekárok sa prezentovala kvalitnými jazdami. Uzavrela ju domáca lyžiarka Frida Hansdotterová, ktorá sa zaradila na priebežné šieste miesto.
6
Petra Vlhová - Slalom - Aare 2018 - Online - 1. kolo | SPORTNETMikaela Shiffrinová potvrdila svoju slalomársku dominanciu. Mladá Američanka od prvých metrov získavala náskok a v cieli vedie o 49 stotín sekundy pred Schildovou.
5
Petra Vlhová - Slalom - Aare 2018 - Online - 1. kolo | SPORTNETBernadette Schildová bude dnes takisto bojovať o víťazstvo. Rakúšanka výborným záverom dokázala zdolať Petru Vlhovú a vedie o šesť stotín sekundy.
4
Petra Vlhová - Slalom - Aare 2018 - Online - 1. kolo | SPORTNETPetra Vlhová predviedla vynikajúcu jazdu. Slovenská lyžiarka prešla traťou bez zaváhania a dostala sa na prvé miesto s náskokom štrnástich stotín sekundy. Rozdiely medzi elitnou trojicou sú však minimálne.
3
Petra Vlhová - Slalom - Aare 2018 - Online - 1. kolo | SPORTNETOlympijská medailistka Katharina Gallhuberová dokázala predbehnúť Wendy Holdenerovú. Rakúšanka sa vyhla chybe v závere a preskočila priebežnú líderku o tri stotiny sekundy.
2
Nina Haverová-Løsethová počas celej trate strácala, ale v posledných metroch predviedla lepší prejazd a znížila svoje manko na 34 stotín sekundy.
1
Wendy Holdenerová stanovila prvý čas, s ktorým sa bude porovnávať konkurencia. Švajčiarka zvládla trať za 52,81 sekundy, no v závere mala problémy.
Prvé kolo ženského slalomu v rámci finále Svetového pohára vo švédskom Åre práve odštartovalo.
Petra Vlhová dnes môže spečatiť druhé miesto v tohtosezónnom hodnotení slalomu. Stále má aj teoretickú šancu na konečnú tretiu priečku v celkovom poradí Svetového pohára. Musí sa však spoliehať na zaváhania Rebensburgovej alebo Goggiovej. Momentálne je šiesta.
Štartová listina:
1. Wendy Holdenerová (SUI)
2. Nina Haver-Løsethová (NOR)
3. Katharina Gallhuberová (AUT)
4. Petra Vlhová (SVK)
5. Bernadette Schildová (AUT)
6. Mikaela Shiffrinová (USA)
7. Frida Hansdotterová (SWE)
8. Chiara Costazzová (ITA)
9. Anna Swenn-Larssonová (SWE)
10. Denise Feierabendová (SUI)
11. Irene Curtoniová (ITA)
12. Michelle Gisinová (SUI)
13. Lena Dürrová (GER)
14. Katharina Truppeová (AUT)
15. Marina Wallnerová (GER)
16. Erin Mielzynská (CAN)
17. Katharina Liensbergerová (AUT)
18. Maren Skjøldová (NOR)
19. Estelle Alphandová (SWE)
20. Ana Buciková (SLO)
21. Carmen Thalmannová (AUT)
22. Maruša Ferková (SLO)
23. Federica Brignoneová (ITA)
24. Meta Hrovatová (SLO)
Priebežné poradie slalomu:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 880 bodov
2. Petra Vlhová (SVK) 655 b.
3. Wendy Holdenerová (SUI) 625 b.
4. Frida Hansdotterová (SWE) 621 b.
5. Bernadette Schildová (AUT) 418 b.
Priebežné poradie Svetového pohára:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1673 bodov
2. Wendy Holdenerová (SUI) 1088 b.
3. Viktoria Rebensburgová (GER) 977 b.
4. Sofia Goggiaová (ITA) 958 b.
5. Tina Weiratherová (LIE) 887 b.
6. Petra Vlhová (SVK) 864 b.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:45.
Nachádzate sa tu: