Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér
Petra Vlhová počas alpskej kombinácie na MS v zjazdovom lyžovaní 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. feb 2021 o 18:02

Bol to úžasný športový výkon, vraví Siekel.

BRATISLAVA. Reakcie osobností na striebro slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v pondelňajšej alpskej kombinácii na MS v Cortine d'Ampezzo:

Anton Siekel, prezident Slovenského olympijského a športového výboru: "Bol to úžasný športový výkon, veľká gratulácia Petre Vlhovej. Pozeral som to v televízii a veľmi sa teším, že v tejto ťažkej dobe sa podaril tento krásny úspech. Pevne verím, že aj v ďalších svojich silných disciplínach môže zamiešať karty."

Veronika Velez-Zuzulová, bývalá slovenská reprezentantka (zdroj: RTVS): "Myslím si, že Petrin výkon bol vyrovnaný. V super-G urobila jednu chybu, v slalome podala solídny výkon. Vie ísť aj lepšie, treba povedať, že mesiac v ňom neštartovala.

Je dobré, že si vyskúšala riadny štart v slalome pred špeciálnou súťažou koncom týždňa. Mikaela Shiffrinová išla bezchybnú, štandardnú jazdu. Obrovská gratulácia patrí Petre, má prvú medailu a je na ceste za ďalšími. V každej disciplíne, v ktorej ešte bude súťažiť, bude mať šancu na medailu."

Jana Gantnerová, bývalá slovenská reprezentantka: "Je to pre Petru a aj pre celý jej tím veľmi dobré znamenie. Už im môže spadnúť povestný kameň zo srdca, keďže Petra pred odchodom vravela, že chce získať aspoň jednu medailu. Ja som dala odvážny tip pred MS - štyri medaily.

Uvidíme, ako to dopadne, no reálne tam je šanca dosiahnuť to. Ja sa budem tešiť z každej jednej. Podala vynikajúci výkon. Výborne zvládla rýchlostné časti a siedme miesto bola dobrá štartovacia pozícia do slalomu.

V ňom nespravila veľkú chybu, skôr sa mi však zdalo, akoby mierne strácala v každom oblúku. Je však vynikajúce, že sa jej podarilo obhájiť striebornú medailu a získať cenný kov aj na týchto MS."

Jana Gantnerová-Šoltýsová, trojnásobná olympionička: "Výborný základ si spravila v disciplíne super-G, ktorej sa v nedávnom období viac venovala, keďže program Svetového pohára bol zameraný viac na rýchlostné disciplíny. V slalome dosiahla dobrý výsledok, veď vieme, že je excelentná slalomárka.

Trošku sa tam prejavila určitá spomalenosť, tým však vonkoncom nechcem dehonestovať druhé miesto, veď je to fantastický úspech. Ak sa však budeme pýtať, kde zaostala za Mikaelou, tak v nájazde do rovinky. Tam nedokázala nabrať rýchlosť, Mikaela jej ušla a to boli centimetre, ktoré nakoniec chýbali.

Ale klobúk dolu pred týmto výsledkom. Ja som tipovala, že Petra bude majsterka sveta. To som si však neuvedomila, že Shiffrinová nedávno zapracovala na rýchlostných disciplínach a kondícii. Skôr jej výkon ma prekvapil."

Súvisiace články