V Killingtone trápilo organizátorov počasie, počet divákov museli znížiť

Petra Vlhová na pretekoch v Killingtone 2019. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. nov 2021 o 19:37

Všetky slalomy v histórii Killingtonu ovládla domáca hviezda Mikaela Shiffrinová pred Slovenkami.

BRATISLAVA. Pri príprave víkendových pretekov Svetového pohára žien v obrovskom slalome a slalome v Killingtone sa americkí organizátori poriadne zapotili.

Vzhľadom na vrtochy počasia musel zasnežovací tím pracovať viac ako zvyčajne. Podľa miestnych médií na prípravu použili viac ako 64 miliónov litrov vody, 160 snežných kanónov a trate upravovali 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

"Sme nadšení, že po ročnej odmlke spôsobenej pandémiou máme späť Svetový pohár. Bolo však striedavo teplo aj zima, preto sme museli tvrdo pracovať. Čo sme jeden deň zasnežili, vzal nám nasledujúci deň dážď.

Nakoniec sme tento boj s prírodou zvládli a sme veľmi radi, že opäť môžeme vo Vermonte privítať ženskú svetovú špičku," uviedol prezident a generálny riaditeľ lyžiarskeho strediska Mike Solimano na webe wcax.com.

Američania pripomínajú, že tradične vysoké čísla návštevníkov z nedávnej minulosti museli poriadne skresať. "Namiesto 15 - 20-tisíc ľudí pri trati ich budeme mať približne polovicu. A všetci budú mať pri sebe osvedčenie o očkovaní alebo negatívny test na COVID-19.

Napriek tomu sa veľmi tešíme z toho, že sa sem vrátia fanúšikovia lyžovania. V ostatných rokoch u nás bola najlepšia atmosféra na lyžiarskych pretekoch v celých Spojených štátoch amerických," informoval Kieran Titus, ktorý vlastní spoločnosť Killington Shirt Company.

História Svetového pohára alpských lyžiarok v Killingtone sa začala písať v roku 2016. Všetky štyri slalomy, ktoré sa tam dosiaľ konali, ovládla domáca hviezda Mikaela Shiffrinová pred Slovenkami.

Raz bola za ňou druhá Veronika Velez-Zuzulová a trikrát Petra Vlhová. Dvojica Shiffrinová - Vlhová bude útočiť na víťazstvo aj v nedeľu, ešte predtým príde v sobotu na rad obrovský slalom, kde bude predsa len širšie pole favoritiek na čele s Taliankami Martou Bassinovou a Federicou Brignoneovou.

V celkovom hodnotení Svetového pohára majú po úvodných štyroch pretekoch sezóny Shiffrinová a Vlhová na čele rovnaký počet 260 bodov, pred necelým týždňom v slalomoch vo fínskom Levi však Slovenka Američanku dvakrát zdolala.

Súvisiace články