Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Dva malé glóbusy jej nestačia. Vlhová k nim chce pridať veľkého brata

Petra Vlhová. (Autor: SME/Jozef Jakubčo)
SITA|30. sep 2020 o 10:06

Sezóna sa začína už o necelé tri týždne.

BRATISLAVA. Petra Vlhová vstúpi do svojej ôsmej sezóny vo Svetovom pohári v alpskom lyžovaní prvýkrát ako obhajkyňa dvoch malých krištáľových glóbusov - za celkové triumfy v slalome a paralelných disciplínach.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka v uplynulom súťažnom ročníku ovládla celkovo päť pretekov, čo sa odrazilo aj na treťom mieste v celkovom hodnotení bojov o najprestížnejší veľký glóbus.

Je teda pochopiteľné, že aj v sezóne 2020/2021 bude mať iba najvyššie ambície.

"Nebojím sa otvorene hovoriť o tom, že chcem získať veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári. Už v minulej sezóne som bola k nemu pomerne blízko.

Motivujú ma aj dva malé glóbusy, ktoré mám doma za slalom a paralelný slalom. Potešilo by ma, keby k nim pribudol aj veľký brat," povedala Petra Vlhová v rozhovore pre denník Šport.

Chce jazdiť všetky disciplíny

Vlhová v uplynulej sezóne prvýkrát vážnejšie prehovorila aj do celkového poradia v kĺzavých disciplínach, teda v zjazde a super G.

Pri trati nebudú diváci, všetkých nás budú testovať, pri mne sa budú môcť zdržiavať iba členovia môjho tímu.


Petra Vlhová, slovenská lyžiarka

Kedysi špecialistka na slalom vybojovala v zjazde aj super G štvrté aj šieste miesto. Jej ambície jednoznačne smerujú až k stupňom víťazov.

"V pláne máme odjazdiť všetky súťaže. Našťastie ma pri tréningoch opatrenia v súvislosti s koronakrízou príliš neobmedzovali, takže v príprave všetko išlo podľa vopred stanoveného plánu," skonštatovala Vlhová.

Bez divákov to bude iné

Predolympijská sezóna 2020/2021 sa rozbehne obrovským slalomom už o necelé tri týždne na tradičnom mieste v rakúskom Söldene (17. októbra).

Najlepší svetoví lyžiari aj lyžiarky sa budú musieť prispôsobiť zmeneným podmienkam a najmä rôznym obmedzeniam v súvislosti s pandémiou.

"Teším sa, ale bude to iné ako počas minulých zím. Pri trati nebudú diváci, všetkých nás budú testovať, pri mne sa budú môcť zdržiavať iba členovia môjho tímu.

Sama neviem, čo od toho čakať, ale podmienky budú pre všetky rovnaké. Tá, ktorá sa s tým najlepšie vyrovná, bude najúspešnejšia," doplnila Vlhová.

V kalendári aj slovenské stredisko

Po obrovských slalomoch mužov aj žien v Söldene pribudne do kalendára nová zastávka - 13. a 14. novembra sa v rakúskom rezorte Lech/Zürs uskutočnia paralelné súťaže.

Prestížny seriál vôbec nezavíta do Severnej Ameriky. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) informovala, že v súvislosti s pandémiou koronavírusu a možnými problémami s cestovaním sa v USA a Kanade jazdiť nebude.

Ženské súťaže musí oželieť americký Killington (tradične tam mali byť slalom a obrovský slalom, pozn.) a kanadské stredisko Lake Louise s rýchlostnými disciplínami.

Naopak, súčasťou kalendára Svetového pohára v alpskom lyžovaní bude po piatich rokoch aj nízkotatranské stredisko Jasná, kde sa 6. a 7. marca 2021 uskutočnia slalom a obrovský slalom žien.

Celkovo je v pláne odjazdiť 35 pretekov. Všetky termíny ešte musí schváliť Rada Medzinárodnej lyžiarskej federácie, ktorá sa uskutoční 3. októbra.

Súvisiace články